Paraguaj

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná doprava: Autobusy premávajú do väčších miest po celej krajine. Riadiť auto je najmä v noci  nebezpečné. Netradičnými prekážkami sú domáce zvieratá a drevené káry na prevoz dobytka.  Hlavné mesto Asunción má pomerne dobrý systém autobusových liniek a taxíky používajú taxameter. Taxíky sú však pomerné drahé v porovnaní s cenami napríklad v Paraguaji. Očakávajte, že zaplatíte malý príplatok v prípade, že si beriete taxík neskoro večer alebo v nedeľu. Vyjednávanie ceny môže byť užitočné, pretože je bežnou praxou, že turistom účtujú 10 EUR za päť minút jazdy. Aby ste predišli sporom, vždy požiadajte svojho hotelového poradcu, aké by mali byť skutočné náklady na cestovné.

Letecky: Do Asunciónu lietajú najmä brazílske aerolínie TAM z miest Rio de Janeiro a Sao Paulo. Existujú aj priame lety z Buenos Aires - spoločnosti TAM a  Aerolíneas Argentinas. Letisko v Ciudad del Este (320 km od Asuncionu) – slúži predovšetkým na prepravu tovarov. Pre pasažierov vnútroštátnych letov zabezpečuje dopravu z letiska priamo príslušná letecká spoločnosť, alebo je možné použiť taxík. Vnútroštátne lety zabezpečujú spoločnosti Líneas Aéreas de Transporte Nacional (LATN) a Transporte Aéros del Mercosur (TAM). Lety sú lacné a lietajú na viacerých severoparaguajských miest a niektorých častí regiónu Chaco.

Lodná doprava: Dve lode pravidelne premávajú z Concepción po rieke Paraguaj do Bahía Negra (blízko hraníc s Bolíviou) alebo Fuerte Olimpo raz týždenne. Cestou päť sa zastavujú vo všetkých paraguajských prístavoch, čo umožňuje vstup do krajiny z Brazílie, aj Bolívie. Tieto lode ale neboli pôvodne určené na prepravu veľkého počtu cestujúcich, preto majú súkromné kabíny iba pre 4 osoby. Očakávajte teda, že loď bude zrejme preplnená. Na palube si môžete kúpiť čokoľvek, dokonca aj studené pivo.

Vlakom: K dispozícii je doprava medzi Encarnación a Posadasom nachádzajúcim sa v Argentíne. Linka spája obe strany medzinárodnej hranice pomocou 10 minútového prechodu riekou Paraná cez medzinárodný most San Roque González de Santa Cruz.
Streda, 30. september. 2020. Meniny má Jarolím.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa