Katar

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Katar  je jedným z vlastníkov spoločnosti Gulf Air spolu d Bahrajnom a Ománom a Abu Dhábí, má tiež vlastné aerolínie Qatar Airways. Uvedené aerolínie lietejú do hlavného mesta Doha z celého Perzského zálivu, Ázie, New Yorku , Európy a niekoľkých indických a pakistánskych miest. Príležitostne tiež lietajú do Bangkoku, Káhiry, Melbourne a Nairobi. Ceny leteniek týchto spoločností sú pomerne vysoké. Katarské medzinárodné letisko sa nachádza v juhovýchodnej časti mesta Doha.

Taxíkom: Mowasalat, ktorý vlastní vláda, prevádzkuje aj taxíky aj limuzíny. Taxíky sú ľahko spoznateľné vďaka svojej jednotnej svetlomodrej farbe s hnedým vrchom automobilu. Pri zvolení cesty taxíkom skontrolujte, či meradlo nie je poškodené - znakom zmanipulovaného taxametra sú pásy papiera okolo vonkajšej strany. Dopyt po taxíkoch presahuje ponuku a čakacia doba sa môže značne líšiť. Pokus o zavolanie taxíka v ranných hodinách si vyžaduje najmenej 24 hodín vopred.

Autobusom: do Kataru môžete cestovať autobusom z/cez Saudskú Arábiu. Prechod colnicou však môže trvať až 4 hodiny, najmä v noci, a zaobchádzané s vami nebudete tak dobre, ako keby ste leteli do Dohy.
Streda, 16. jún. 2021. Meniny má Blanka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa