Konžská demokratická republika

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Napriek neustálym rekonštrukciám je väčšina ciest v KDR nespevnená a rozbitá a cestovanie v období dažďov je náročné. Bez terénneho vozidla sa tu nedá zaobísť, a riadiť vozidlo ako turista je v tejto krajine skoro nemožné. Takmer všetky požičovne áut ponúkajú prenájom len s vodičom. Cestovať na motocykli je rovnaká výzva a odporúča sa len pre otrlých cestovateľov. Prepravovať sa po KDR môže byť celkom drina. Dopravná sieť prakticky neexistuje a v krajine je množstvo nebezpečných oblastí, ktorým sa treba vyhnúť. Nie je teda prekvapením, že v KDR existuje niekoľko cestovných kancelárií, ktoré sprostredkúvajú všetko, od získania víz až po organizáciu kompletnej expedície po rieke Kongo.

Letecky: KDR má tri hlavné medzinárodné letiská, v Kinshase, Gome a Lubumbashi. Žiadne z nich nie je špeciálne príjemné, ale letisko v Kinshase je asi najnáročnejšie. Treba počítať s množstvom problémov, častými žiadosťami o úplatky, prehnanými bezpečnostnými kontrolami a dlhými radmi.
Congo Airways je národným dopravcom DRC. Jediné dve spojenia s Európou, sú z Paríža so spoločnosťou Air France a z Bruselu cez Kamerun s leteckou spoločnosťou Brussels Airlines.
Utorok, 20. október. 2020. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa