Kongo

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: V krajine operujú autopožičovne, napríklad medzinárodná spoločnosť Europcar, ktorej ceny sú ale asi 2x vyššie ako ceny za použitie taxíka, hlavne v hlavnom meste Brazzaville. Niektoré hotely tiež poskytujú služby prenájmu auta s vodičom za relatívne rozumnú cenu. Diaľnica Hwy 1 do Pointe-Noire bola opravená a v súčasnosti je v dobrom stave. Aj napriek týmto prácam trvá cesta z Brazzaville takmer celý deň. Diaľnica Hwy 2 na severe krajiny je v súčasnosti tiež v dobrom stave, až po mesto Ouesso. Prevažná väčšina verejnej dopravy v Kongu je vo forme viacmiestnych taxíkov a nákladných áut. Océan du Nord je spoločnosť, ktorá prevádzkuje autobusy na dvoch hlavných cestách - z Brazzaville na pobrežie, a cez stred krajiny do mesta na severe – Ouesso, cez Makouau. Bush taxíky sú o o niečo rýchlejšie ako bežná doprava, ale sú nepohodlnejšie a je v nich väčšia tlačenica.

Vlaková: Vlaky premávajú medzi Brazzaville a Pointe-Noire trikrát týždenne, v obidvoch smeroch. Vlaky štartujú z Brazzaville okolo 17:40 podvečer, a prichádzajú do Pointe-Noire okolo 8.00 ráno, hoci často dochádza k meškaniam. Spiatočné spojenia z Pointe-Noire jazdia okolo 10.00 hod. ráno.

Letecká: Kongo má dve medzinárodné letiská, letisko Maya-Maya v Brazzaville a nové medzinárodné letisko Antonio Agostinho Neto v Pointe-Noire, ktoré ho spájajú s inými africkými krajinami a Európou.
Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa