Tadžikistan

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Doprava: Autobusy premávajú z Dušanbe do Chudžandu. Iné linky spájajú mestá Kurgan-Tyube a Kulyab tiež Pyanj a Ayvadz. Cesty v krajine sú katastrofálnom stave, tiež treba byť pripravený na zlý technický stav autobusov. Pomerne výhodný spôsob ako cestovať po krajine je najatie si auta aj so šoférom na cestu medzi jednotlivými mestami. K dispozícii sú aj minivany, ktoré premávajú podľa časových rozvrhov medzi veľkými mestami. Možný je tiež prenájom auta - ceny sú vo všeobecnosti na osobu, nie na vozidlo. Ak si auto prenajmete, skontrolujte, či je vozidlo vhodné na dlhú jazdu a či má rezervnú pneumatiku.

Letecky: Tadžické aerolínie lietajú týždenne z Dušanbe do Karáčí, Dillí, Istanbulu a Mníchova. Turecké aerolínie lietajú z Istanbulu do Dušanbe. Spoločnosť  Aeroflot lieta do Dušanbe z Moskvy niekoľkokrát do týždňa. Nepravidelne sem lietajú charterové linky z Abu Dabí. Ľahšie je letieť do niektorej z blízkych stredoázijských republík a do Dušanbe letieť regionálnou linkou. Jedinou pravidelnou vnútroštátnou linkou je linka medzi Dušanbe, Chudžandom a mestom Khorog.

Vlakom: V Tadžikistane jazdia dve vlakové linky: Moskva-Dushanbe (dve spojenia týždenne) a Moskva-Khujand (raz týždenne). Oba cestovné poriadky sú prístupné na internetovej stránke Ruských železníc, Tadžické železnice nemajú žiadnu internetovú stránku. Premávajú tiež 2 vlaky týždenne z Dushanbe cez Qurgonteppa do Shahrtuz. Vlaky sú ale veľmi pomalé, často jazdia rýchlosťou len 25 km/h, no sú dobrou príležitosťou stretnúť sa s miestnymi ľuďmi a vychutnať si krajinu. Je zakázané fotografovať vlakové stanice a vlaky samotné.
Streda, 16. jún. 2021. Meniny má Blanka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa