Malawi

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Železničná: Železničná doprava v Malawi je príliš preplnená a vlaky sú pomalé. Pre turistov sú využiteľné autobusy, ktoré pravidelne premávajú medzi väčšími mestami. Vo vidieckych oblastiach jazdia nespoľahlivé, pomalé a preplnené lokálne spoje.

Cestná: Nie všetky cesty v Malawi sú ľahko zjazdné, najmä v období dažďov sa treba vopred uistiť o stave plánovanej cesty. Niektoré časti sú dostupné len terénnymi vozidlami. V krajine operujú požičovne áut, pred prevzatím vozidla sa odporúča vždy skontrolovať technický stav. Vyžaduje sa medzinárodný vodičský preukaz. Ďalšou možnosťou prepravy po krajine je prenájom taxíka, čo je zväčša bezpečnejšia, pohodlnejšia a rýchlejšia verzia ako presuny minibusom. Zdieľanie taxíka s iným cestovateľom bude stáť menej peňazí a je dostupnejšie pri dlhších trasách. Súkromný prenájom taxíka bude stáť pravdepodobne menej ako prenájom auta s vodičom. Pri prenájme auta s vodičom treba rátať so sumou za jeho ubytovanie a stravu (väčšinou prespia v aute). Výhodou prenájmu taxíka je zníženie stresu z jazdy a poskytnutie neoficiálneho sprievodcu a tlmočníka. Stopovanie sa neodporúča.

Letecky: Malawi nemá žiadne priame spojenia s Európy alebo so Spojenými štátmi. Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do krajiny letecky, je cez Keňu, Etiópiu alebo Juhoafrickú republiku.
V krajine fungujú dve medzinárodné letiská, International Airport Lilongwe, sa nachádza 25 km severne od centra mesta Lilongwe, International Airport Chileka je 15 km severne od centra Blantyre. Malawian Airlines, je národný letecký dopravca, ktorý vznikol v roku 2012, keď sa Air Malawi dostala do likvidácie a spojila sa s etiópskou leteckou spoločnosťou.
Štvrtok, 12. december. 2019. Meniny má Otília.

TOP VIDEO


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa