Marshallove ostrovy

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: z medzinárodných letísk Majuro a  Kwajalein lieta spoločnosť Continental Micronesia na Guam a havajské Honolulu, spoločnosť Air Marshall Islands lieta na rovnakých linkách plus spája Marshallove ostrovy z Fidži, Tuvalu a Kiribati. Pri odletoch z krajiny sa platí poplatok. Na pristávacie plochy jednotlivých ostrovov lieta spoločnosť Air Marshall Islands. Leteckú dopravu medzi ostrovmi zabezpečuje Air Marshall Islands. Spoločnosť má ale finančné a technické problémy, preto je časté, že jedno alebo obe z dvoch lietadiel vo flotile nelietajú aj týždne.

Cestná doprava: po hlavnom meste Majuro premávajú lacné shared-taxi, alebo miniVany pre 15 pasažierov, jazdiace po hlavných trasách ostrova. Autopožičovne sú v hlavnom meste Majuro. Po dobu 30 dní je možné jazdiť na vodičský preukaz domácej krajiny návštevníka. Jazdí sa na pravej strane cesty.

Loďou: medzi jednotlivými ostrovmi Mikronézie premávajú lode, dostať loďou sa na ostrovy z iného regiónu je problematické. Existujú tu tiež požičovne lodí. Výletné lode, ktoré cestujú po ostrovoch za účelom vyzdvihnutia dodávok zvyčajne poskytujú aj osobnú dopravu. Aby ste si však vedeli predstaviť dĺžku takýchto ciest, cesta z Majuro na Jaluit trvá lietadlom približne 40 minút a loďou 24 hodín.
Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa