Zimbabwe

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: V Zimbabwe sa jazdí po ľavej strane vozovky. Vyžaduje sa medzinárodný vodičský preukaz často tiež anglicky písané osvedčenie o pravosti a platnosti tohto dokladu.V Zimbabwe je akútny nedostatok paliva a pohonných hmôt, preto pri ceste automobilom na dlhšie vzdialenosti vysoko odporúčame vlastné zásoby.

Letecky: V roku 2001 ukončili svoju priamu prítomnosť (a tým priame spojenie s Harare) viaceré svetové letecké spoločnosti. Priame spojenie s Európou zabezpečuje už len letecká spoločnosť British Airways, všetky ostatné lety sa uskutočňujú transferom cez Johannesburg. Z Viedne do Harare je možné uskutočniť cestu leteckými spoločnosťami Lufthansa a South African Airways s tranzitom v Johanesburgu. Z medzinárodného letiska v Harare je denné spojenie do Bulawaya, Mutare a na Victoria Falls. Victoria Falls má vlastné medzinárodné letisko, kam sa lieta napr. z Johannesburgu v JAR.

Autobusová: Medzinárodné autobusové spojenie s Juhoafrickou republikou a so všetkými turistickými centrami krajiny zabezpečuje napr. spoločnosť Blue Arrow.

Železničná: V Zimbabwe je fungujúca železničná sieť, ktorá spája najvýznamnejšie mestá Harare, Bulawayo, Victoria Falls a Mutare.
Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa