Guinea-Bissau

22.11.2018 |   |    | 

Doprava

Základom dopravnej siete sú početné vodné toky. Hlavná cestná komunikácia spája susedný Senegal s metropolou Bissau, kde je jediné medzinárodné letisko v krajine.

Zatiaľ čo niekoľko hlavných ciest je spevnených a v relatívne dobrom stave, pre väčšinu ciest sa odporúča terénne auto. V krajine sa dopravné značky takmer nepoužívajú, a okrem toho je celkom bežné že cesty križujú sliepky, kravy, ošípané, kozy a iné zvieratá. Prenájom vozidla v Guinea-Bissau sprostredkúvajú cestovné kancelárie.

V krajine neoperuje žiadna oficiálna autobusová spoločnosť, ani tu nefungujú autobusové stanice. Ako regionálne spojenie medzi väčšími mestami slúžia sept-places, sedemmiestne Peugeoty 504. Frekventovanejšie a nepohodlnejšie sú veľké mikrobusy nazývané transporters misto (doslova zmiešaná doprava) alebo toca-toca. Mikobusy zväčša štartujú na cesty pred 8:00 ráno.

Letecky : Osvaldo Vieira International Airport sa nachádza 9 km severozápadne od centra mesta Bissau. Je to malé letisko a funguje na ňom len veľmi málo prevádzok. Malá letisková dráha na letisku Ilha de Bubaque obsluhuje charterové lety z Bissau, z Cap Skirring a z Dakaru v Senegale.
Guinea-Bissau nemá svojho národného dopravcu.




Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa