Rwanda

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: V krajine je relatívne dobrý stav hlavných ciest, pre jazdy mimo hlavných ciest a preskúmanie národného parku Akagera je ale vhodnejšie terénne auto 4x4. V Rwande nie je vybudovaná veľmi veľká sieť autopožičovní, ale v hlavnom meste Kigali funguje viacero menších miestnych agentúr, ktoré poskytujú alebo sprostredkúvajú prenájom. Taktiež sa dá zabezpečiť prenájom auta s vodičom. Ceny sa dajú zjednávať.

Vo väčšine miest v Rwande sa dá pohybovať pešo, ale v prípade potreby premávajú po uliciach moto-taxíky. Jazdia rýchlo, sú ale bezpečné, a takmer vždy majú jednu helmu aj pre pasažiera. Bežné taxíky sú využiteľné len v Kigali, aj keď jazdia v každom väčšom meste.

Autobusová: Rwanda má efektívnu a spoľahlivú verejnú dopravu. Súkromne prevádzkované autobusy pokrývajú celé územie, majú pevne stanovené časy odchodov a cestovný plán, a netreba čakať kým sa naplnia. Lístky sa kupujú vopred v pokladni na autobusovej stanici. Okrem toho tu premáva množstvo dobre udržiavaných, moderných minibusov, ktoré obsluhujú všetky hlavné trasy. Minibusy štartujú rovnako z autobusových staníc. Destinácie sú zobrazené za predným oknom a tarify sú fixné.

Letecká: Vzhľadom na svoju veľkosť, je Rwanda dobre prepojená s hlavnými dopravnými uzlami v Afrike, ako aj s niekoľkými európskymi mestami. Hlavnou bránou do krajiny je Kigali International Airport, ktoré sa nachádza v Kanombe, 10 km východne od centra mesta Kigali. Národným dopravcom je RwandAir Rwanda, ktorý ma dobré bezpečnostné hodnotenie.
Piatok, 15. november. 2019. Meniny má Leopold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa