Tuvalu

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: medzinárodné letisko vo Funafuti (s neodolateľným kódom: FUN) leží na okraji medzinárodných liniek. Lieta sem len spoločnosť Air Fiji dvakrát do týždňa z mesta Nadi. Pri odletoch z krajiny sa platí poplatok vo výške 14 USD. Vnútroštátne letecké linky neexistujú.

Cestná doprava: Osobné autá na ostrovoch sú raritou. Dôvodom je veľkosť ostrovov. Asfaltované cesty sú len vo Funafuti. Najčastejším dopravným prostriedkom sú bicykle alebo motorky. Ceny za ich prenájom sú pomerne nízke. Okolo Funafuti a letiska jazdia tiež taxíky a minibusy.

Loďou: Doprava loďou je výhodná len pri dostatku času. Pravidelná vládna loď premáva na Fidži v trojmesačných intervaloch. Plavba trvá päť dní. Na bližšie ostrovy nepravidelne plávajú nákladné lode. Dostať sa na Tuvalu je pomerne ľahké cez jachtárske kluby v USA, alebo v Austrálii.  Medzi májom a októbrom je možné získať miesto v posádke jachty smerujúcej na Tuvalu. Jachty sú tiež najvhodnejším dopravným prostriedkom pri preprave medzi jednotlivými ostrovmi. Medzi ostrovmi premáva nákladná loď Nivaga II, vezúca tiež pasažierov. Je veľmi nespoľahlivá, občas premáva do fidžiskej Suvy. Najlepšou formou cestovania po ostrovoch je dohodnúť sa s miestnymi majiteľmi lodí. Ceny sa odporúča dohodnúť vopred.
Štvrtok, 25. február. 2021. Meniny má Frederik, Frederika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa