Svätý Krištof a Nevis

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Mimo krajín Karibiku je možné lietať na ostrovy len z USA. American Airlines lietajú denne na Sv. Krištof z Miami, Bostonu a New Yorku cez portorický San Juan. Z Európy lietajú letecké linky len na ostrovy Antigua, St. Martin a Portoriko. Aerolínie LIAT lietajú denne medzi Sv. Krištofom, Antiguou a Sv. Martinom. Na ostrov Nevis lieta spoločnosť LIAT z Antigui a Winair z ostrova Sv. Martin. Spoločnosť LIAT lieta medzi ostrovmi niekoľkokrát do dňa.

Cestná doprava: Odporúča sa požičať si autá z autopožičovní. Cudzinci si musia kúpiť vodičský preukaz pre návštevníkov, stojí okolo 20 XCD a je platný po celý rok. Dostanete ho na požiarnej stanici v Basseterre a v policajnej stanici ostrova Nevis. Jazdí sa na ľavej strane. Autobusy premávajú sporadicky, nemajú cestovný poriadok. Najviac ich premáva skoro ráno a neskoro popoludní. Na ostrove Nevis premáva veľmi málo autobusov. Cesta taxíkom okolo ostrova stojí okolo 60 XCD. Systém verejnej dopravy na ostrove tvoria mikrobusy, ktoré sú oveľa lacnejšie ako taxíky. Ak sú plné, vodič začne blikať a pokračuje ďalej v ceste. Služba sa ale všeobecne nevzťahuje na Frigate Bay alebo na Južný polostrov. Autobusové cestovné sa líši, ale pohybuje sa na cene od 1,25 do 5 EUR, v závislosti od dĺžky cesty.

Loďou: Lode pristávajú v Basseterre, jachty môžu pristávať aj v meste Charlestown. Medzi Svätým Krištofom a Nevisom premáva vládny trajekt Caribe Queen. Premáva päťkrát do týždňa. Plavba trvá okolo 45 minút.
Piatok, 4. december. 2020. Meniny má Barbora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa