Svätý Vincent a Grenadíny

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Hlavným letiskom je medzinárodné letisko Argyle, ktoré bolo oficiálne v roku 2017 a nachádza sa 8 kilometrov od hlavného mesta. Letisko spája Svätý Vincent a Grenadíny s hlavnými letiskami, ako sú medzinárodné letisko v Miami, New Yorku a ďalšími letiskami v Karibiku. Väčšina letov je však na blízke ostrovy ako sú Canouan, Svätá Lucia, Barbados a Svätý Krištof.

Cestná doprava: Po ostrove Svätý Vincent premávajú autobusy. Sú pomerne lacné a výhodné. Na ostrove Bequia nahradzujú autobusy hromadné taxíky. Taxíkmi sú väčšinou pick-upy, s lavicami na sedenie. Na ostrove sa tiež nachádza veľké množstvo súkromných dodávkových automobilov, ktoré pôsobia ako autobusová doprava. Tieto dodávky majú na začiatku poznávacích značiek písmeno „H“ a cena za jednu jazdu začína na 1 EUR. Je tu niekoľko autopožičovní vrátane spoločnosti Avis. Na jazdenie je potrebný miestny vodičský preukaz. Vydáva ho úrad  Traffic Branch v Kingstowne. Jazdí sa na ľavej strane.

Loďou: Medzi mestami Kingstown a Port Elizabeth premáva niekoľkokrát do dňa trajekt. Medzi ostrovmi Svätý Vincent, Bequia, Canouan, Mayreau a Union Island premáva trikrát do týždňa lacná poštová loď vezúca tiež pasažierov.

Nevynechajte jazdu kompou (zmenšená kópia lode zo slávneho filmu Africká kráľovná z roku 1951) k malému ostrovu Young Island, ktorý je doslova posiaty tropickými kvetinami. Na ostrove leží i pevnosť Duvernette (18 stor.) vytesaná do enormného kamenného masívu vo výške 60m nad morom a dovolenkový rezort s bazénom a tenisovým kurtom.
Streda, 30. september. 2020. Meniny má Jarolím.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa