Tonga

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Najviac návštevníkov lieta na medzinárodné letisko  Fua'amotu, vzdialené od hlavného mesta Nuku'alofa. Ďalším medzinárodným letiskom je Lupepapau'u International na ostrove Vava'u. Priamo na Tongu lietajú linky z Nového Zélandu, Austrálie, Fidži, Samoi a Havaja. Najvhodnejšími miestami sú novozélandský Auckland a Nadi/Suva na ostrove Fidži.

Cestná doprava:  Cesty sú v okolí Nuku'alofa dobré, ale zhoršujú sa ďalej od mesta a ďalej na juh. Väčšina áut v Tonge je v hroznom stave. Nízka rýchlostná hranica pomáha udržiavať nižší počet nehôd. Po najväčších ostrovoch jazdia autobusy. Taxíky sú označené písmenom T na poznávacích značkách. Dá sa  požičať aj kôň, ale odporúča sa auto. Požičovní je dosť a ceny sú primerané. Populárne sú aj motorky, skútre a bicykle, ktoré si možno prenajať na ostrovoch Tongatapu, Vava'u a Ha'apai.

Loďou: jachty môžu kotviť v Nuku'alofa (ostrov Tongatapu), Neiafu (ostrov Vava'u), v Pangai a v Lifuke (ostrov Ha'apai), Felehau (ostrov Niuatoputapu) a na Futu (ostrov Niuafo'ou). Medzi ostrovmi premávajú trajekty, ale miesta pre cestujúcich nie je veľa. Ceny lístkov sú rovnako vysoké ako ceny leteniek.
Streda, 30. september. 2020. Meniny má Jarolím.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa