Portoriko

02.07.2010 |   |    | 

O krajine

Bezpečnost. riziká: Rizikom sú prírodné pohromy. Ostrov zasahujú hurikány, a pravidelné suchá. 
Zdravotníctvo: Na celom ostrove je dostatok verejných a súkromných zdravotníckych  zariadení. Úroveň starostlivosti je porovnateľná s USA. Ceny za ošetrenie sú vysoké. Pri návštevách lekára je potrebné rátať s čakaním. Lieky sú dostupné v početných lekárňach a v supermarketoch.

Jedlo a pitie:
Portoriko ponúka nevšedné kulinárske zážitky. Stánky ponúkajúce výborné jedlo sú takmer všade. Dostanete v nich všetko, od šalátu z chobotníc, opekané ryby až po rum v kokosovom orechu. Tradičným portorickým jedlom je ryža s fazuľou, bravčovým mäsom a zeleným banánom. Výborná je tiež špecialita mofongo – banánová placka podávaná s rybou. Zaujímavým zážitkom je tiež celodenná rodinná opekačka prasaťa, ktoré sa podáva s ryžou.    
Zimnou špecialitou je asopao, jedinečná portorická kuracia polievka s ryžou, korením a niekedy aj s rybami. Z jedální sú najlepšou alternatívou stánky, a jesť môžete priamo na pláži. Na Portoriku je niekoľko výborných reštaurácií, hlavne v mestách. V starom meste San Juan nájdete aj exkluzívne reštaurácie. Popri tom je tu možné nájsť množstvo amerikanizovaných reštaurácií a nechýbajú tu ani medzinárodné „fastfoodové“ siete.    
Pivo, víno a tvrdý alkohol sa predáva v obchodoch s potravinami. Portoriko je známe svojím rumom. Tiež je domovom známej Pi?a Colady. Vyrábajú sa tu slávne značky Bacardi a Don Q. Miestnou značkou piva je Medalla Light. Často sa tiež pije pivo Presidente z susednej Dominikánskej republiky a Beck's. Dostať tu tiež obľúbené americké značky ako Budweiser, Bud Light, Heineken, Corona a Coors Light. Voda z vodovodu je pitná.  

 

Internet:(.pr) https://welcome.topuertorico.org/www.puertorico.com/

Komunikácia: Orange (áno), T-mobile (áno), O2 (áno)

Do kufra: sprievodcovia: Lonelyplanet.com, Roughguides.com,
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa