Kajmanie ostrovy

01.01.2019 |   |    | 

O krajine

Bezpečnost. riziká: Kajmanie ostrovy sú relatívne bezpečným územím, rovnako aj hlavné mesto George Town. Turisti by sa ale mali vyhýbať určitým oblastiam, ako sú napríklad Rock Hole, Swamp, Jamajka Town, Courts Road a Eastern Avenue. Báť sa nemusíte ani krádeží - na pláži si môžete pokojne nechať uterák, oblečenie, alebo šnorchel, kým pôjdete na obec. Ženy, ktoré cestujú samy, by mali byť obzvlášť opatrné v noci, pretože sa tu občasne vyskytujú sexuálne útoky. Ak máte pocit, že vás niekto sleduje, mali by ste okamžite zavolať políciu – č. 911. Od júna do novembra je možný zásah hurikánom.

Zdravotné riziká: miestni obyvatelia často jedia rybu barracuda. Pri jej konzumáciií alebo pri konzumácii ďalších pobrežných rýb (španielske makrely, úhory) je možné ochorieť rybou otravou. Na ostrovoch nie sú žiadne prírodné vodné zdroje. Pitná voda sa získava z odsoľovaním morskej vody, alebo zachytávaním vody dažďovej. Odporúčame neustále používať opaľovacie krémy. Úpal je jedným z možných rizík.

Jedlo a pitie: Na kajmanej kuchyni pocítite jamajské aj anglické vplyvy. Miestnymi špecialitami sú ryby, korytnačky a kraby žijúce mušliach. Ceny týchto jedál sú nižšie, nemusia sa na ostrovy dovážať. Na ostrove Grand Cayman je množstvo reštaurácií, ceny jedál sa pohybujú od 10 do 30 dolárov za večeru v najlepších reštauráciách.

Internet (.ky): www.caymanislands.ky/www.cayman-islands.com/, https://wikitravel.org/en/Cayman_Islands

Komunikácia: T-mobile (áno), Orange (áno), O2 (áno)

Bez záruky: Jedna z miestnych atrakcií Hell (peklo) dostala svoje meno podľa výroku miestneho úradníka „Tak asi musí vyzerať peklo.“ Odvtedy bola miestna pošta nafarbená na ohnivo - červeno a z miestneho poštára sa stal rezident devil.

Kajmanie ostrovy ponúkajú nielen prekrásne pláže, krištáľovo čisté more a "duty free shopping", ale tiež pestrú kultúru a bohatú históriu ostrova. Sú známe okúzľujúcim podmorským svetom a sú uznávané ako jedno z najlepších miest na potápanie na svete. Na Kajmanoch máte možnosť zoznámiť sa s ohrozeným druhom modrej iguany, o ktorom sa hovorí ako o poslednom žijúcom potomkovi dinosaurov. Kajmanie ostrovy vám preto zaručí naozaj nezabudnuteľnú dovolenku. (lastminute.sk)
Nedeľa, 27. september. 2020. Meniny má Cyprián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa