Kajmanie ostrovy

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Ostrov Grand Cayman má verejnú dopravu, je však ťažko dostupná; najlepší spôsob, ako po ostrovoch cestovať, je požičať si auto. Platí to aj pre menšie ostrovy Little Cayman a Cayman Brac. Autá sa dajú požičať na letisku, alebo môžu byť pristavené priamo pred hotel. Miestne povolenie na jazdenie stojí okolo 7 dolárov a vystavujú ho autopožičovne. Musíte byť starší ako 21 rokov  a mať platný vodičský preukaz domácej krajiny. Na všetkých ostrovoch sa dajú tiež požičať motorky, alebo skútre. Miestni jazdia pomaly, a slušne. Jazdí sa na ľavej strane cesty.

Taxíky si môžete vziať kdekoľvek na ostrove  Grand Cayman, čím ďalej od hlavného mesta, tým sú menej dostupné. Na ostrovoch  Little Cayman a Cayman Brac taxíky nejazdia, pravidelný odvoz ponúkajú priamo hotely.

Medzi severom (North Sound) a juhom (Rum Point) ostrova  Grand Cayman premáva trajekt. Cesta trvá okolo 40 minút. Po ostrovoch sa dá tiež jazdiť na bicykli. Je možné prenajať si ich.

Medzi jednotlivými ostrovmi pravidelne lietajú spoločnosti  Cayman Express a Cayman Airways. Letisko na ostrove Grand Cayman - Owen Roberts Airport je vzdialené od George Townu asi 3km. Vnútroštátne lety sú  prevádzkované z rovnakých letísk. Na cestujúcich tu väčšinou čaká množstvo taxíkov. Na ostrove Cayman Brac je letisko Gerrard-Smith Airport na západnej strane ostrova. Na ostrove  Little Cayman je letisko  Edward Bodden Airfield západne od od mesta  South Town  na juhozápade ostrova.

Menšie ostrovy nemajú taxíky, odvoz hostí väčšinou zabezpečujú hotely. Medzi ostrovmi sa tiež plavia súkromné lode, plavba súkromným dopravcom medzi ostrovmi Cayman Brac a Little Cayman stojí okolo 25 dolárov.
Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa