Gibraltár

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Od hranice je centrum mesta vzdialené približne 1,5 km - dá sa teda prejsť aj peši. Do mesta však jazdí aj niekoľko autobusových liniek. Na Gibraltársku skalu sa dá dostať autom, motocyklom alebo lanovkou, ktorá naň tiež vedie. Ako miestna doprava sú používané tradičné anglické dvojposchodové autobusy (doubledeckers).

Autobusová doprava: Hoci je oblasť Gibraltáru malá, jeho pôdorys je dlhý a tenký, takže vzdialenosti môžu byť trochu ďalej, ako očakávate. Za cestu autobusom môžete zaplatiť v librách alebo eurách. Autobusová linka č. 2 prechádza stanicou lanovky a je jedinou autobusovou linkou, ktorá stojí pri Europa Point - najjužnejšom bode v Gibraltári s výhľadom na Afriku.

Lodná doprava: Gibraltár prijíma veľké množstvo návštev na výletných lodiach a prieliv Gibraltáru je jedným z najrušnejších námorných prechodov na svete. Výletný prístav sa nachádza na západnom konci Waterport Road, asi 1,3 km od námestia Casemates a Main St.

Vlaková doprava: Gibraltár nedisponuje žiadnou vlakovou stanicou. Najbližšia je v meste San Roque-La Línea, ktoré sa nachádza približne 15 km od hranice medzi Španielskom a Gibraltárom. Na túto vzdialenosť však môžete využiť autobusy a taxíky.
Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa