Ghana

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Doprava: 

V Ghane sa jazdí vpravo. Väčšina hlavných ciest je v dobrom stave, vedľajšie cesty bývajú obvykle nespevnené. Na šoférovanie je potrebný medzinárodný vodičský preukaz. Palivo je lacné, okolo 4 GHC za liter. V Ghane je možnosť prenájmu auta aj s vodičom, čo môže byť dobrou voľbou pri nedostatku času. Tieto služby obvykle sprostredkovávajú cestovné kancelárie. Ghana Car Rentals je napríklad vynikajúca a profesionálna spoločnosť, s cenovo dostupnými vozidlami.

Autobusy sú pri dlhších cestách vhodnejšie ako minibusy tro-tro, pretože sú pohodlnejšie a spoľahlivejšie. Premávajú medzi všetkými väčšími mestami v krajine. Hlavnou diaľkovou autobusovou spoločnosťou v Ghane je Intercity STC. Po krátkej odmlke, kedy konkurenčná spoločnosť VIP prevzala veľkú časť trás tohto prepravcu je opäť na nohách, s novými linkami a flotilou nových autobusov. Lístky je dobré si rezervovať vopred, pretože môžu byť na frekventovaných trasách rýchlo vypredané. V nedeľu bývajú autobusové spoje zvyčajne obmedzené.

V mestách a na kratších trasách medzi mestami sú bežnou formou dopravy zdieľané taxíky. Premávajú na pevných trasách, na zástavkách stoja len ak treba vyzdvihnúť alebo vyložiť cestujúcich. Tarify sú vo všeobecnosti veľmi nízke. Súkromné ​​taxíky nepoužívajú taxametre a o cene sa dá vyjednávať. Taxíky je tiež možné prenajať si na dohodnutú dobu.

Uber oficiálne dorazil do Accry v septembri 2016.

Tro-tro je kategória prepravy, ktorá zahŕňa akúkoľvek formu verejnej dopravy, ktorá nie je autobusom alebo taxíkom. Všeobecne sú to mikrobusy. Tro-tro pokrývajú všetky hlavné a mnohé menšie trasy. Nemajú stanovený rozvrh, vyrážajú keď sa naplnia.

Letecky: Medzinárodné letisko Kotoka International Airport v Accre je hlavným letiskom Ghany a stáva sa stále dôležitejším bodom aj pre regionálnu africkú leteckú dopravu. Každá väčšia európska letecká spoločnosť lieta do Accry, Emirates v súčasnosti tiež lietajú denne do Dubaja a spúšťajú množstvo nových prepojení s ázijsko-pacifickým regiónom.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa