Ghana

01.01.2019 |   |    | 

Musíte vidieť

Accra – v prímorskom hlavnom meste sa stretáva ruch veľkomesta a africká pohoda. Určite tu mnoho belochov nestretnete. Trhovisko Makola Market je plné predavačov korálok a batík, trhom jedla a korenia je Kaneshie Market. Oplatí sa vidieť aj príjemnú ale pustnúcu štvrť James Town.

Atlantické pobrežie – plné koloniálnych, otrokárskych pevností a rybárskych dediniek. Pozdĺž tohto 250 km dlhého pásu pieskového pobrežia sa dá navštíviť 15 pevností a v niektorých sa dá aj prenocovať.

Kakum National Park – na malom kúsku dažďového pralesa žijú ohrozené druhy lesných slonov, opíc, tristo druhov vtákov a 600 druhov motýľov. Hlavnou atrakciou je chodník zavesený 30 metrov nad povrchom pralesa. 

Mole National Park – nie všade sa dá osobne stretnúť so slonom veľkosti autobusu. Stretnutia tvárou v tvár s týmito obrami, plus stáda paviánov, vodných byvolov a antilop. 90 druhov cicavcov – to je najväčší národný park Ghany.

Kumasi – druhé najväčšie mesto krajiny zo stavbami historického kráľovstva Ašanti. Sídli tu tradičný a medzinárodne uznávaný vládca Otumfuo Osei Tutu II.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa