Bahamy

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Na ceste: Cestovanie autobusmi je drahé, okrem miest Nassau and Freeport, kde jazdia súkromné minibusy ('jitneys'), inde verejná doprava nejazdí. Najlepšou možnosťou je požičať si auto. Medzinárodné autopožičovne sídlia v mestách Nassau a Freeport, ponuku dopĺňajú miestne firmy. Autá prenajímajú osobám starším ako 21 rokov, niekde až starším ako 25 rokov. Pri pobyte do troch mesiacov sa dá jazdiť na medzinárodný vodičský preukaz. Jazdí sa na ľavej strane. Požičať sa dajú aj motorky a bicykle, hlavne v mestách Freeport a Nassau.
Taxíkov je dostatok v mestách Nassau a Freeport sa dajú zastaviť priamo na ulici. Na ostatných ostrovoch je potrebné si taxík zavolať telefonicky.

Letecky: Najväčšie letiská v Bahamách sú v hlavnom meste Nassau, v New Providence, vo Freeporte, a na Grand Bahama. Menšie letiská sú rozptýlené medzi ostrovmi. Bahamy majú šesť medzinárodných letísk, z ktorých najväčšie je medzinárodné letisko Lynden Pindling na západnej strane Nassau. Spoločnosť  Bahamasair lieta takmer na všetky ostrovy. Časy odletov sa neustále menia a sú neprehľadné. Pri mnohých letoch je potrebné vrátiť sa späť do Nassau. Pri cestovaní z ostrova na ostrov sa dá prenajať malé lietadlo, čo ušetrí čas a pri viacerých osobách aj peniaze.

Loďou: medzi ostrovmi premáva len niekoľko trajektov. Medzi Nassau a Paradise Island premávajú vodné taxíky, rýchle lode spájajú  Nassau, Andros, Abacos, Eleuthera a Exumas. Vládne trajekt premávajú medzi najbližšie ležiacimi ostrovmi ako Severné a Južné Bimini; Mangrove Cay a Južný Andros; medzi Crooked a Acklins Islands. Poštové člny premávajú dvakrát do týždňa aj na neobývané ostrovy. Spoločnosť Royal Caribbean má svoj vlastný ostrov na Bahamách nazvaný Coco Cay, ktorý slúži striktne pre plavby tejto spoločnosti. Ostrov má 25 malých obchodov so suvenírmi, vlastné súkromné pláže, ako aj vodné hry uprostred jasného krištáľovo modrého oceánu.
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa