Bangladéš

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecká: je cenovo dostupná a pohodlná. Domáce letecké spoločnosti na trh stále prichádzajú a odchádzajú, takže stojí za to zistiť, kto je najnovším a najspoľahlivejším dopravcom. Kvalita služieb a stav lietadiel majú tendenciu klesať po otvorení novej leteckej spoločnosti. Letiská existujú vo všetkých častiach krajiny, dokonca aj v niektorých malých mestách. Väčšinu domácich letísk obsluhuje spoločnosť Biman Air. Spoločnosti Novoair, United Airways, Regent Airways a US Bangla Airways sú súkromnými operátormi, ktorí ponúkajú vynikajúce vnútroštátne a medzinárodné lety.

Autom: cestná sieť je pomerne dobrá, ale uhýbať sa iracionálnym vodičom autobusov je v celku náročné. Vodičské štandardy sú tu jedny z najhorších na svete, o čom svedčia mnohé autá, ktoré majú nárazníkové tyče, ktoré obklopujú celé auto. Doprava v Dháke sa vôbec neodporúča, v prípade potreby sa odporúča najať miestneho vodiča. Nočná jazda je podstatne nebezpečnejšia, pretože nákladné vozidlá často ignorujú menšie vozidlá.

Autobusová: sa veľmi návštevníkom neodporúča. Miestne bangladéšske autobusy sú vo všeobecnosti preplnené, niekedy cestujúci sedia dokonca aj na streche. Do tejto kategórie zvyčajne patria štátne autobusy Bangladéšskej cestnej dopravy (BRTC). Vyhnite sa všetkým nízkonákladovým autobusom - sú ľahko viditeľné pre ich extrémne  zlý stav.

Vlaková: ceny lístkov sú primerané a zvyčajne podobné cenám autobusových lístkov, niekedy aj lacnejšie. Lístky si môžete rezervovať aj cez telefón, ale pokiaľ nehovoríte miestnou rečou, budete mať väčšiu šancu uspieť v jednej z cestovných kancelárií. Vlaky sú vo všeobecnosti pohodlné, s väčším priestorom pre nohy ako autobusy a poskytujú čaj, vodu a občerstvenie. Hoci vozne vo všeobecnosti nie sú veľmi čisté, sedadlá AC a sedadlá 1. triedy sú v poriadku. Železničná stanica Kamlapur v Dháke je veľká a moderná. Slúži všetkým veľkým mestám.Zdroj: MZV, Euroinfo, CIA-The World Factbook

Štvrtok, 20. január. 2022. Meniny má Dalibor, Sebastián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa