Dominikánska republika

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecká: z Európy môžete letieť napríklad cez Madrid alebo Paríž, z USA z New Yorku, Miami, Philadelphie alebo Pittsburghu. Väčšina európskych a kanadských miest má charterové lety, ktoré fungujú sezónne. Taxiky z letiska do Santo Domingo (Ciudad Colonial) stoja približne 40 UER.

Automobilová: prenajať auto si môžete v známych požičovniach, ako je Hertz, Avis, Prestige Car Rentals alebo iných, v meste Santo Domingo a ďalších veľkých mestách. Benzín je však pomerne drahý. Niektoré cesty, najmä v odľahlých oblastiach, sú v celku nebezpečné. Na väčšine hlavných diaľnic sú cestné podmienky zhruba podobné podmienkam na cestách v Spojených štátoch a v západnej Európe. Diaľnica DR-7 je spoplatnená cesta z východnej časti mesta Santo Domingo severne od mesta Sanchez. Odtiaľ môžete ísť na východ na polostrove Samana alebo na západ pozdĺž severného pobrežia DR. Najväčšou výzvou, ktorej budete čeliť, ak sa rozhodnete prenajať si auto, je pravdepodobne vyhýbanie sa chodcom, ktorí večer prechádzajú cez slabo osvetlené ulice a diaľnice.

Autobusová: Guaguas – autobusy, sú v Dominikánskej republike tradičnými dopravnými prostriedkami. Komfort v autobuse môže byť v rozmedzí od klimatizovaných s koženými sedadlami až po trochu opotrebované s otvoreným oknami namiesto klimatizácie. Cestovanie s guaguasom je bezpečné a miestni cestujúci sú ku turistom priateľskí a pomáhajú im. Ceny sú nízke – 100 až 150 DP za 1-2 hodiny jazdy. Keďže väčšina guaguasov sú minibusy, možno si budete musieť uložiť batožinu na sedadlo. V takomto prípade budete musieť zaplatiť poplatok za obsadené miesto. Väčšie trasy zabezpečujú autobusy s normálnou veľkosťou a samostatným odkladacím priestorom.

Lodná: premáva trajekt medzi Mayagüez v Puerto Rico a Santo Domingo v Dominikánskej republike. Cesta trvá 12 hodín a Portoriko opúšťa v pondelka, stredu a piatok o 8.00 hod. Pre ceny a rezervácie lístkov navštívte webovú stránku spoločnosti Ferries Del Caribe English.
Nedeľa, 12. júl. 2020. Meniny má Nina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa