India

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecká doprava: Hlavnými vstupnými bodmi sú Bangalore, Bombaj, Dillí, Kolkata, Hyderabad a Chennai. Letiská v týchto mestách sú buď nové, alebo sú rekonštruované tak, aby spĺňali najvyššie štandardy. Letisko Hyderabad je hodnotené ako jedno z piatich najlepších letísk v kategórii letísk pre 10-15 miliónov cestujúcich. Za sekundárne miesta vstupu do Indie sú považované Goa, Kalkata alebo pobrežie Malabaru. Z blízkeho východu existuje veľa spojení s pobrežnou oblasťou Malabar a do miest ako Kochi, Kozhikode a Thiruvananthapuram. Práve Goa je obľúbenou európskou turistickou destináciou a premáva do nej mnoho európskych charterových operátorov, ako sú Condor, Edelweiss, Thomas Cook Airlines a Thomson Airways. Kalkata je zas obsluhovaná spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Singapore Airlines a Thai Airways.

Železničná doprava: Železnice v Indii fungujú od roku 1853 a dnes sa krajina môže pochváliť najväčšou sieťou železničných tratí na svete. Železničný systém je veľmi efektívny, aj keď vlaky chodia iba zriedka načas. Cestovanie po indických železniciach vám dáva príležitosť objaviť krajinu a krásu Indie z prvej ruky a vo všeobecnosti je tento spôsob cestovania aj úspornejší, ako ostatné. Zároveň je to aj jeden z najbezpečnejších spôsobov cestovania v Indii.

Autobusová doprava: Zatiaľ, čo autobusom nemôžete prejsť cez celú Indiu, sú autobusy druhým najpopulárnejším spôsobom cestovania a jediným lacným spôsobom, ako precestovať mnoho miest, ktoré nemajú k dispozícii železničnú sieť. Každý štát má vlastnú verejnú autobusovú dopravu, zvyčajne nazývanú "X Road Transport Corporation" alebo "X State Transport Corporation", ktorá prepája predovšetkým vnútroštátne trasy. Na výber je zvyčajne z viacerých tried autobusov.

Taxi: v Indii ponúkajú taxislužby mnohé spoločnosti. Najznámejšie z nich sú Meru, Ola, Taxi for sure, Picntic a Easy Cabs. V niektorých mestách Indie je k dispozícii dokonca aj Uber. Vo veľkých mestách, a v okolí letísk alebo stanice, sú k dispozícii spoľahlivé predplatené taxíky, ktoré vám ušetria peniaze, rovnako ako aj vyjednávacie ťažkosti. Tieto taxíky sú riadené miestnymi policajnými úradníkmi.
Utorok, 21. január. 2020. Meniny má Vincent.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa