Kanada

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Autom: Kanada má pozemnú hranicu len s jednou krajinou - Spojenými štátmi. Existujú dva hranice, južná hranica Kanady s 48 susednými štátmi a druhá medzi západnou Kanadou a Aljaškou. Mnohí cestujúci si v Kanade prenajímajú auto. Aj keď je to trochu drahé ak cestujete sami, môže to byť ekonomicky rozumná alternatíva, ak naopak - cestujete viacerí. Jazda v Montreale, Vancouveri alebo Toronte nie je vždy praktická; tieto mestá sú husto obývané a je ťažké, a aj drahé, nájsť parkovanie. Všetky tri mestá poskytujú rozsiahlu verejnú dopravu, takže je lepšie zaparkovať na kraji mesta, alebo auto nechať v hoteli a potom použiť verejnú dopravu. Na jazdu autom je potrebné mať medzinárodný vodičský preukaz.

Autobusom: Cestovanie medzimestskými autobusmi je k dispozícii medzi väčšinou veľkých miest. Služba je najlepšie vyvinutá v koridore Windsor-Quebec medzi Torontom, Montrealom a Ottawou. Rider Express ponúka služby na trasách Regina-Saskatoon-Edmonton a Calgary-Vancouver raz týždenne.

Vlakom: Služby železničnej dopravy sú bezpečné a pohodlné, ale taktiež sú často drahé, pomalé a pomerne nevýhodnou alternatívou k iným druhom dopravy. Kanada na rozdiel od Európy, alebo východnej Ázie, nemá vysokorýchlostné vlaky a kanadská železničná sieť sa používa predovšetkým na nákladnú dopravu. Hlavnou kanadskou osobnou železničnou spoločnosťou je Via Rail a často poskytuje 50% zľavu z ceny lístkov alebo last minute zľavy.

Letecky: Hlavné medzinárodné letiská Kanady sa nachádzajú v Toronte, Vancouveri a Montreale. Mnohé ďalšie mestá majú tiež medzinárodné letiská, pričom pre turistov sú obzvlášť vhodné letiská v Calgary, Ottawe, Halifaxe, St. John'se, Winnipegu, Edmontone, Regine, Saskatoone, Kelowne, Victorii a Quebeku. Vlajkový dopravca Air Canada a WestJet sú jedinými vnútroštátnymi leteckými dopravcami v krajine, pričom pokrývajú celú krajinu a aj mnohé medzinárodné destinácie.

Lodná: Niekoľko výletných liniek prevádzkuje plavby medzi Spojenými štátmi a Halifaxom. Medzinárodní cestujúci budú musieť prejsť colnými úradmi v prístave pri príchode. Trajekty vstupujú zo strany Britskej Kolumbie, z Aljašky a z Washingtonu. Malý trajekt premáva z ostrova Pelee a Kingsville (Ontario) do Sandusky, Ohio, keď to dovolí počasie.
Nedeľa, 27. september. 2020. Meniny má Cyprián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa