Keňa

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Pri riadení motorového vozidla v Kenskej republike je potrebný medzinárodný vodičský preukaz. Pokiaľ je cudzinec v krajine dlhšie ako 6 mesiacov, dochádza k preskúšaniu a vydaniu kenského vodičského preukazu. Autosedačka nie je povinná. Povinné sú bezpečnostné pásy. Celoročné svietenie motorových vozidiel nepovinné. Upozorňujeme na skutočnosť, že v Kenskej republike sa jazdí na pravej stane. Súčasne odporúčame v prípade záujmu prenajať si auto len v renovovaných požičovniach áut. V nočných hodinách nie je bezpečné jazdiť z dôvodu zvýšeného rizika prepadu ako i zlej kvality ciest.

Ďalšou možnosťou presunu je využitie miestnej verejnej dopravy. Diaľkové autobusy sú však vo veľmi zlom technickom stave a často sa stávajú účastníkom dopravných nehôd. K pomerne často využívaným spôsobom prepravy je prostredníctvom verejnej dopravy mini-autobus tzv. matatu. Napriek výhode lacnej prepravy sú matatu v zlom technickom stave a vodiči nie sú profesionálmi. Matatu sa často stávajú terčom únosov a ozbrojených lúpežných prepadnutí. Odporúča sa prehodnotiť použitie verejnej dopravy.

Aj keď sa situácia zlepšuje, stále sa stáva, že polícia zastavuje vodičov so žiadosťou o malý „príspevok“. Najlepšie je vyžiadať si doklad o zaplatení pokuty, pomáha to v boji s korupciou. Taktiež sa odporúča vyžiadať si policajné identifikačné číslo a skontrolovať, či sedí s identifikačným dokladom, keďže je na cestách niekoľko falošných policajtov.
Pondelok, 27. január. 2020. Meniny má Bohuš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa