Keňa

01.01.2019 |   |    | 

Musíte vidieť

Národný park Amboseli – obrovské stáda slonov bežiace cez trávnaté pláne, v pozadí  Kilimandžáro. Možno to je africké klišé, hlavne nezabudnuteľný zážitok.

Lamu – odľahlé, najstaršie mesto v Keni. Jeho africko-moslimský chrakter sa počas dlhých storočí nezmenil. V žiadnom inom swahilskom meste (okrem Zanzibaru), podobnú kultúru a architektúru (pri ignorácii satelitných antén) nenájdete.

Nairobi – najväčšie mesto medzi Káhirou a Johannesburgom. Kozmopolitné, živé mesto v  príjemnej krajine. Jeho problémom je bezpečnosť, hlavne v noci.

zrúcaniny mesta Gede – jedna z najdôležitejších pamiatok kenského pobrežia. Komplex domov, palácov a mešít ukrytý v džungli. O civilizácii nie je zmienka v žiadnych písomných prameňoch.

Národný park Hell's Gate – stretnutie tvárou v tvár so zebrami, žirafami, gazelami a obrovskými antilopami.

Kakamega Forest Reserve – kúsok panenského pralesa, s bohatou faunou a vzácnym vtáctvom (okolo 330 druhov), a pretrvávajúcimi tradíciami miestnych kmeňov.

jazero Magadi – málo navštevované vzdialené jazero, vďaka pôde bohatej na minerály pokryté zvláštnou vrstvou, dodávajúcou okolitej krajine divný mesačný vzhľad.

Masai Mara National Reserve – svetoznámy národný park s neuveriteľným počtom divokých zvierat. Vidieť levy priamo pri love tu nie je neobvyklé. Menej viditeľné sú leopardy a pardaly. Krajinu križujú obrovské stáda slonov, byvolov a zebier. V riekach žije množstvo hrochov. Hlavnou atrakciou je migrácia divokých hrbatých antilop gnu. Každý rok v júli a v auguste je možné vidieť nekonečné rady pasúcich a sa brodiacich zvierat prechádzajúcich cez brody riek. Dramatický, až ohromujúci zážitok.
Streda, 12. august. 2020. Meniny má Darina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa