Nauru

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Autom: ostrov je tak malý, že trvá menej ako jednu hodinu prejsť ho celý dookola. 19 kilometrov dlhý ostrovný okruh lemuje ostrov a je spevnený - to však neplatí pre väčšinu vnútrozemských ciest. Letisková dráha prechádza cez tri z dvadsiatich kilometrov cesty. Jediné semafory, ktoré sa na ostrove nachádzajú, sa používajú na zastavenie premávky a umožňujú lietadlu prejsť cez cestu do terminálu. Autá alebo bicykle si možno niekedy prenajať od najväčšieho miestneho supermarketu Capelle and Partners. V opačnom prípade sa môžete opýtať v hoteli alebo sa opýtať miestneho. Cudzinci potrebujú medzinárodný vodičský preukaz na jazdu.

Letecky: Od roku 2016 národný dopravca Nauru Airlines prevádzkuje lety do Nauru z Brisbane, Nadi a Honiara. Lety sú dosť nepravidelné - raz až trikrát týždenne. Letisko sa nachádza v okrese Yaren na juhozápade ostrova.

Lodná: Ani jeden z dvoch prístavov v krajine (v Aiwo a v Anibare) nemôže prichýliť loďe alebo jachty; používajú sa iba na vývoz fosfátov alebo pre miestnych rybárov. Keďže voda je blízko pobrežia plytká, väčšie lode musia kotviť mimo pobrežia.

Verejná hromadná doprava: využiť sa dá autobus, ktorý premáva okolo ostrova každú hodinu počas dňa. Stojí okolo 50 centov za jednu cestu okolo ostrova.Zdroj: MZV, Euroinfo, CIA-The World Factbook

Piatok, 15. november. 2019. Meniny má Leopold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa