Seychely

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Jednou z možností ako sa pohybovať po ostrovoch je prenájom auta. Väčšina cestných komunikácii na ostrovoch Mahé a Praslin je v dobrom stave. Jazdí sa vľavo. Na Mahé je rýchlostný limit 40 km/h v zastavaných oblastiach, 65 km/h mimo miest a 80 km/h na dvojprúdovej ceste medzi Victoriou a letiskom. Na ostrove Praslin je rýchlosť stanovená na 40 km/h na celom ostrove. Na ostrove Mahé je niekoľko spoločností prenajímajúcich autá a zopár ich funguje aj na ostrove Praslin. Niekoľko spoločností má kancelárie na letisku. Na ostatných ostrovoch nie sú žiadne autopožičovne - turisti sa pohybujú pešo alebo na bicykli. Taxíky jazdia na ostrovoch Mahé, Praslin a na La Digue. Nepoužívajú taxametre, ceny sa dohadujú vopred.

Autobusová: Po ostrove Mahé premáva rozsiahla autobusová doprava. Destinácie a trasy sú zvyčajne vypísané za predným sklom a cestovné sa platí vodičovi. Po ostrove Praslin tiež premáva efektívna sieť autobusov.

Lodná: Ostrovy Mahé, Praslin a La Digue spája pravidelná a efektívna lodná doprava. V hlavnej sezóne je lepšie rezervovať si palubný lístok aspoň deň vopred. Pre výlet na ostatné ostrovy si treba prenajať loď, alebo absolvovať výlet s cestovnou kanceláriou.

Letecká: Medzinárodné letisko Seychely International Airport leží asi 8 km južne od mesta Victoria. Národným dopravcom je spoločnosť Air Seychelles, ktorá má dobrý bezpečnostný záznam.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa