Tunisko

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

V krajine je dostatočne hustá sieť kvalitných asfaltových ciest s nadpriemernou úrovňou informačného značenia. Takisto na dobrej úrovni je vnútroštátna letecká a železničná doprava spájajúca najdôležitejšie mestá a regióny krajiny. Jedným zo spôsobov ako spoznať krajinu je požičanie auta, ale prenájom je relatívne drahý. V Tunisku operuje väčšina medzinárodných autopožičovní, a pohonné hmoty sú lacnejšie ako v európskych krajinách. Diaľkové taxíky (Camionnetty) sú obvykle väčšie pick-upy, a spájajú mestá s menej dostupnými vidieckymi oblasťami. Louages ​​(zdieľané taxíky) sú v krajine najjednoduchším a najrýchlejším prostriedkom verejnej dopravy. Sú farebne odlíšené: autá s červeným pruhom sú diaľkové, modrý pruh je pre regionálne spoje a žltý pruh znamená miestnu dopravu. Ceny sú približne rovnaké ako pri použití verejnej dopravy. Louages ​​nemajú pevné rozvrhy a odchádzajú, keď sa naplnia.

Medzimestské autobusy odchádzajú zvyčajne z miestnej autobusovej stanice (gare routière). Autobusy sú pohodlnejšie a rýchlejšie ako Louages (zdieľané taxíky), hlavne na dlhšie cesty. Cena je približne rovnaká. Národná autobusová spoločnosť Société Nationale du Transport Rural et Interurbain (SNTRI) prevádzkuje klimatizované autobusy z Tunisu takmer do každého mesta v krajine.

Letecky: Väčšina cestovateľov prichádza do Tuniska letecky, a krajina je dobre obsluhovaná medzinárodnými dopravcami ako aj sezónnymi európskymi charterovými leteckými spoločnosťami.
Tunisko má niekoľko medzinárodných letísk, pričom hlavným je Tunis Carthage. Regionálne letiská s medzinárodnými charterovými letmi sú Enfidha-Hammamet, Monastir Habib Bourguiba, Djerba-Zarzis a Tabarka – Aïn Draham. Národným dopravcom je spoločnosť Tunisair (www.tunisair.com), ktorá prevádzkuje viacero regionálnych letov.

 
Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa