Lichtenštajnsko

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cesty a autostrády: Samotné Lichtenštajnsko nemá diaľnice, avšak diaľnica Švajčiarska prechádza pozdĺž švajčiarskej strany Rýna, hranice medzi Švajčiarskom a Lichtenštajnskom. Existuje niekoľko prístupových bodov, ktoré cez Rýn do Lichtenštajnska prechádzajú, pričom najčastejšie sa používajú mosty prechádzajúce do južného mesta Balzers a prechod do Vaduzu. Ďalšou z možných alternatív, je vstup z rakúskej strany. V tomto prípade vstupujete priamo cez rakúske mesto Feldkirch. Jazdenie v Lichtenštajnsku je pomerne bezpečné, ale mimoriadnu pozornosť treba venovať úzkym, horským cestám. Dajte si však pozor na rýchlosť - rýchlostné pasce sú takmer všade. Najvyššia povolená rýchlosť v obci 50 km/h, mimo obce 80 km/h.

Autobusová doprava: Autobusy premávajú každých 15 minút od vlakovej stanice v meste Buchs (hlavné švajčiarske mesto na hranici Lichtenštajnska) do Schaan a Vaduz. Cestovné lístky si môžete zakúpiť priamo v autobuse.

Železnice: trať asi 20 km z Feldkirchu (Rakúsko) do Schaanu pri Vaduze.

Letecká doprava: Lichtenštajnsko nemá žiadne letiská. Môžete však letieť na letisko v Zürichu, ktoré je 115 km od Lichtenštajnska. K dispozícii je tiež súkromné letisko v meste Bad Ragaz, ktoré je veľmi blízko Lichtenštajnských hraníc. Ďalším obľúbeným miestom pre letecký vstup do krajiny je Friedrichshafen v Nemecku, do ktorého lietajú aj nízkonákladové letecké spoločnosti.

Bicykel: Bicykle sú pomerne lacnou alternatívou, ako cestovať po krajine. Cesty v Lichtenštajnsku sú vo výbornom stave a mnohé (v koridore Balzers-Schaan) dokonca ponúkajú cyklistické trasy. Cykloturistika po celej krajine (vstup z Rakúska smerom na juh, až do Švajčiarska) trvá síce len pár hodín, ale stojí za každú minútu nádhernej alpskej scenérie!
Streda, 30. september. 2020. Meniny má Jarolím.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa