Lichtenštajnsko

01.01.2019 |   |    | 

Musíte vidieť

Vaduz - dominantou je honosný zámok, ktorý sa začal stavať v 13. stor. a prešiel mnohými prestavbami, najmä v 19. stor. Nie je prístupný verejnosti, pretože je sídlom panovníka. Najstaršia časť mesta je v okolí ulice Städtle. Je v nej aj galéria s tisíckou diel starých majstrov. V hlavnom meste je veľa múzeí s archeologickými a prírodopisnými zbierkami i kolekciou starých zbraní a poštových známok.

Schaan - mestečko severne od Vaduzu založili Rimania. Mestečko je východiskovým bodom pre výlety do okolia s krásnym výhľadom na krajinu.

Obec Nendeln - na sever od Schaanu bola za rímskych čias významným sídlom – zachovali sa fragmenty impozantnej vily. Do hôr sa vinie cesta krásnou scenériou okolo mohutných zrúcanín.

Dedinka Balzers na juhozápade vznikla v 13. stor. Najznámejšou pamiatkou je zámok Gutenberg s pútnickým miestom a kaplnkou Panny Márie z 18. stor. Susedné mestečko Triesen má krásne meštianske domy a gotickú kaplnku so vzácnymi freskami.

Malbun - je významným lyžiarskym strediskom. Severozápadne je zimné stredisko Triesenberg - kde sú aj kúpele a kuriózne múzeum pomôcok pre domácnosť.
Nedeľa, 27. september. 2020. Meniny má Cyprián.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa