Cez leto si Tatry pripravili špeciálny program. Jóga aj prednášky v Tatranskej Lomnici.

01.07.2014 |   |    | 

Na toto leto si pre nás Tatry pripravili denný program. Nudu nezažijeme vďaka hodinám jógy, alebo poučným prednáškam.Počas týchto letných prázdnin bude pre výletníkov vo Vysokých Tatrách až 62 dní naplnených tzv. Fit & Happy High Tatras programom. „Priamo pod Lomnickým štítom sa od dnes môžu malí aj veľkí zapojiť do denného programu, ktorý tvoria tvorivé dielne, joga, rozhovory s Tatrancami, prednášky ochrancov prírody a naučiť sa budú môcť aj správne ovládať základy nordic walkingu alebo sa zúčastniť kamzíčej olympiády,“ vymenúva Zuzana Fabianová z Tatry Mountain Resorts a. s.

V Galérii Encián na Skalnatom plese sa budú konať podvečerné rozhovory s horskými vodcami, ochranármi prírody, tunajšími historikmi, či vysokohorskými nosičmi. Vo výške 1751 metrov nad morom tak bude každý deň v týždni o zážitok viac. Už druhé leto si môžu turisti v bývalej stanici lanovky vychutnávať diela mladých umelcov a pozorovať Skalnaté pleso z netradičného pohľadu, zo sprístupnenej vyhliadkovej veže Galérie Encián.

Skupinová joga sa cvičí pod vedením certifikovaného učiteľa z popradského Studia Harmony. Vďaka profesionálom zo Slovenskej asociácie Nordic Walking je pripravený rýchlokurz severskej chôdze s paličkami. Tatranské súťaže pre deti s maskotmi vo Svištej krajinke spestria odmeny z hračkárstva, a k tomu sa pridajú kreatívne tvorivé dielne na tému tatranských rozprávok a povestí, či pozorovanie prírody so strážcom Tatranského národného parku v okolí Skalnatého plesa,“ dodáva Fabianová.

Okrem toho sa môžu návštevníci vyviezť dvojsedačkovou lanovkou až do Lomnického sedla, do nadmorskej výšky 2196 m. Toto miesto priťahovalo oddávna milovníkov výhľadov do hlbín Malej Studenej doliny, na Slavkovský štít alebo do Popradskej kotliny a inšpirovalo aj tvorcov filmov. „Pre rodiny s deťmi je Lomnické sedlo jednou zo siedmich zastávok projektu Tatranskej divočiny, zábavno-náučného programu. Nové príbehy tatranských zvieratiek budú toto leto obohatené o ďalšie dve dobrodružné etapy. Deti sa s tatranskými kamarátmi stretnú aj na tatranskej magistrále na ceste k Vodopádom Studeného potoka."

Zdroj: TASR

Zdielať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
3.5/5 (2 hlasov)

Piatok, 23. apríl. 2021. Meniny má Vojtech.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa