Leto na bicykli: Región severného Spiša a Pienin ponúka viac ako 200 km cyklotrás

22.07.2020 |   |    | 

Región severného Spiša a Pienin ponúka pre návštevníkov viac než 200 kilometrov značených cykloturistických trás s rôznou náročnosťou, či už v podobe cyklochodníkov s asfaltovým povrchom alebo horských trás takzvaných singletrailov. Informuje o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Severný Spiš-Pieniny na svojej webovej stránke.Lechnica, obec s najkrajším výhľadom na Tri koruny, je známa aj najväčším singletrailovým rezortom na Slovensku. Sieť horských cyklochodníkov v srdci Pieninského národného parku má dĺžku 15 kilometrov a je tvorená z troch tratí rôznej dĺžky a náročnosti,“ uviedla OOCR Severný Spiš-Pieniny. Ako ďalej priblížila, okruhy dvoch z nich, Griftof v dĺžke deväť kilometrov a Špica v dĺžke päť kilometrov, sú rodinného typu s výhľadmi na Tri koruny, Haligovské skaly či Belianske Tatry. Pre skúsených zjazdárov je určená trať Gvizd dlhá 1,3 kilometra so špecifickým výšľapom, ktorú návštevníci považujú za jednu z najlepších nielen na Slovensku.

Podľa OOCR môžu turisti absolvovať aj nenáročnú cyklotúru pod názvom Pieninská cesta v krásnej scenérii prielomu rieky Dunajec. Tá začína v Červenom Kláštore, pokračuje cez Lesnicu až do poľskej Szczawnice. Pre tých cyklistov, ktorí chcú spoznať aj rôzne krajinné a architektonické atrakcie v okolí i množstvo minerálnych prameňov, región ponúka slovensko-poľskú sieť cyklotrás s názvom Aquavelo. „Takto spojené kúpeľné mestá pohraničného regiónu tvoria cyklookruh vedúci čiastočne aj po neustále sa rozrastajúcich trasách EuroVelo naprieč celým európskym kontinentom,“ doplnila OOCR.

Spoznávať historické, kultúrne a prírodné hodnoty zo sedadla bicykla možno aj vďaka cyklotrasám spájajúcim Slovensko a Poľsko, pričom jeden z úsekov vedie až do Starej Ľubovne. „V lesoch za Ľubovnianskym hradom sa nachádza singletrailový rezort tvorený z ôsmich trailov nazvaných podľa zvierat žijúcich v tomto regióne. Vlčia, Medvedia, Rysia, Líščia, Jelenia, Diviačia, Jazvečia a Srnčia stopa sa taktiež líšia svojou dĺžkou a náročnosťou. Samotný výber názvov jednotlivých trás približuje charakter zvierat, po ktorých sú pomenované,“ dodala OOCR. Podľa nej viac než 12 kilometrov jednosmerných horských trás sa v súčasnosti teší veľkej návštevnosti nielen domácich, ale aj zahraničných cyklonadšencov.

Zdielať článok na Facebooku

Foto: SITA/AP
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Sobota, 19. jún. 2021. Meniny má Alfréd.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa