Osem najnebezpečnejších mostov planéty

15.09.2013 |   |    | 

Prinášame vám zoznam fascinujúcich a najdesivejších mostov z celého sveta. Vyskúšali by ste si adrenalínovú prechádzku ponad skalné zrazy a rozbúrené rieky? 

  • Most nad riekou Sidu, Čína

Tento most je dlhý niečo vyše 1 220 metrov. Vedie ponad údolie Sidu v provincii Hubei. Most bol navrhnutý firmou Hightway Consultant. Nachádza sa v centrálnej Číne, preto je dôležitým diaľničným uzlom.

 

  • Visiaci most Hussaini, Pakistan

Táto oblasť severného Pakistanu bola odrezaná od sveta od roku 1978. Dôvodom je hornatý povrch a nedostatok ciest. Most konečne spojil toto miesto so zvyškom krajiny. Ale napriek tomu sa po ňom dnes odváži prejsť len málokto. Ak chcete otestovať svoje nervy, cesta týmto mostom vám ukáže, ako na tom ste.

 

  • Most Aiguille du Midi, Francúzsko

Aiguille du Midi je hora rozprestierajúca sa v Montblanskom masíve, v juhovýchodnej časti Francúzska. V roku 1955 sa tu postavila lanovka s najvyšším prevýšením. Lanovka začína v bode 1 055 m n.m. a končí v 3 777 m n. m. a je v prevádzke len v letných mesiacoch. Miesto je jednou zo štyroch možností, ako môžete vystúpiť na Mont Blanc.

 

  • Most U Bein, Mjanmarsko

Je najdlhším mostom v Mjanmarsku a prechádza cez jazero Taungthaman. Most sa nachádza 11 kilometrov od mesta Mandalay. Počas obdobia sucha prechádza cez súš. Má dĺžku 1,2 kilometra. Je celý vystavaný zo vzácneho dreva teak,  bez použitia akéhokoľvek kovu.

 

  • Most vínnej révy v údolí Lya, Japonsko

Údolie Lya je obrazom Japonska spred 100 rokov. Čisté rieky a slamené domčeky dotvárajú atmosféru tohto „zabudnutého“ kraja. Most, presnejšie jeho drevo, je prepletené viničom, z čoho je odvodený aj jeho názov, Wine Bridge. Len cudzinci si nie sú istí týmto mostom, zatiaľ čo pre domácich je prejsť po ňom úplnou samozrejmosťou.

 

  • Závesný most Capilano, Kanada

Je jednoduchým mostom prechádzajúcim cez rieku Capilano v Kanade a je dlhý 133 metrov. Bol vystavaný škótskym stavebným inžinierom Grantom Mackayom v roku 1889. Roky bol vo vlastníctve mnohých zbohatlíkov, avšak v súčasnosti je majetkom Henriho Aubeneau. Most sme mohli vidieť v niekoľkých televíznych seriáloch vrátane MacGyvera, Sliders, The Crow a Stairway to Heaven.

 

  • Visutý most Trift, Švajčiarsko

Je najvyšším peším mostom vo Švajčiarsku. Bol postavený v roku 2004. Výška mosta je 100 metrov, pričom je dlhý 170 metrov. Most sa klenie nad jazerom Triftsee, v blízkosti Gadmen, ktoré je známe veľkým počtom návštevníkov.

 

  • Canopy Walk, Ghana

Národný park Kakum má 375 kilometrov štvorcových a nachádza sa v centrálnej oblasti Ghany. Park bol prvýkrát otvorený v roku 1960. Leží 30 km severne od Cape Coast. Nachádza sa tesne nad úrovňou lesa. Most Canopy Walk bol postavený dvoma Kanaďanmi, pričom v súčasnosti sa rekonštruuje.

 

Zdroj/autor: Eli, drom

 

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
4.7/5 (40 hlasov)

Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa