Šialené dobrodružstvá s príchuťou nebezpečenstva (2. časť)

14.03.2014 |   |    | 

Na svete je množstvo adrenalínových miest a neustále pribúdajú nové. Zaradiť k nim môžeme napríklad Tahiti s najnebezpečnejšou surferskou vlnou sveta, Južnú Afriku s najdlhším bungee jumpingom či Aljašku s medveďmi grizzly. Nasledujúce možnosti vám predstavia tieto a aj ďalšie tipy na zdolávanie osobných výziev. 

  • Jazda na legendárnej vlne na Tahiti

V auguste sa Tahiti stáva centrom surferského sveta, keď sa pod názvom Billabong Pro Teahupoo uskutočňuje jedna z najviac renomovaných medzinárodných surferských súťaží. Najlepší svetoví surferi tu prichádzajú zjazdiť vlny vyššie ako šesť metrov, dokonca niekedy dosahujúce aj desať, pričom vlna Teahupoo je označovaná za tú nejnebezpečnějšiu na svete.

 

  • Výstup na most v Sydney

Harbour Bridge je najširším dlhým mostom na svete a čnie sa do výšky 134 metrov nad morom. Odvážlivci majú možnosť vyšplhať sa na jeho oblúky a obdivovať tak panorámu mesta, ktorá je najkrajšia pri západe slnka. Výstup trvá vyše troch hodín a musí sa rezervovať pár dní dopredu.

 

  • Najdlhší bungee jumping na svete

Čistý adrenalín a veľká osobná výzva. Na moste nad riekou Bloukrans, neďaleko zálivu Plettenberg Bay v Južnej Afrike, sa praktizuje najdlhší bungee jumping na svete. Meria 216 metrov a dôkaz o tom, že je naozaj ten naj, nájdete aj v Guinessovej knihe rekordov.

 

  • Prechádzka nad Grand Canyonom

Pred niekoľkými rokmi postavili v Arizone nad Grand Canyonom vyhliadku Skywalk v tvare podkovy so skleneným dnom. Je pripojená k skalnej stene a vysunutá 21 metrov do prázdna. Pod nohami tak možno vidieť údolie rieky Colorado 1 220 metrov nad zemským povrchom.

 

  • Návšteva medveďov grizzly na Aljaške

Národný park Katmai s rozlohou necelých 20 tisíc km², ktorý tvorí hlavne divočina, je domovom pre 2 200 medveďov hnedých, čo je viac ako ľudí žijúcich na Aljaške. V lete je ten správny čas vybrať sa k rieke McNeil a pozorovať ich, ako si prichádzajú pre svoj pravidelný prísun lososa. A byť ticho je len jednou z možností...

 

  • Lov kraba chatka v Kirkenes

V Kirkenes, meste v severovýchodnom Nórsku, sa dá dohodnúť jedno kuriózne dobrodružstvo, a to lov kraba kráľovského - chatka, ktorý môže vážiť aj 15 kilogramov. Účastníci sú prepravovaní loďou do morských oblastí, ktoré sú plné týchto kôrovcov určených na gastronomické potešenie. A tí najodvážnejší a najmenej uzimení sa oblečení v neopréne môžu ponoriť a svoju korisť si sami uloviť.

 

  • Skydiving na Novom Zélande

Skok do priestoru z výšky 4 500 metrov, 60 sekundový voľný pád a dosiahnutie rýchlosti 200 km/h. Tento adrenalín v podobe tandemového zoskoku padákom z lietadla sa praktizuje vo Wanake blízko Queenstownu. Na svoje si prídu aj začiatočníci, ktorých by nemalo po podrobnej inštruktáži hore nič prekvapiť. S výnimkou neotvorenia padáka...

 

  • Skúška odvahy v Málage

Aj Európa má svoj chodník smrti. V španielskej provincii Málaga pozdĺž priepasti El Chorro leží v nadmorskej výške 300 až 900 metrov nebezpečná cesta Caminito del Rey. Kvôli havárijnému stavu je pre verejnosť otvorená len malá časť trasy, čo však dobrodruhom neprekáža a každoročné štatistiky pádov a úmrtí na tomto mieste to len dokazujú.

 

Zdroj/autor: viajar.elperiodico.com, Alena, drom

 

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
5.0/5 (3 hlasov)

Nedeľa, 23. február. 2020. Meniny má Roman, Romana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa