Snowboard bez snehu: Zajazdite si na piesočných dunách

30.01.2017 |   |    | 

Ak máte už zimy a snehu „plné zuby“, no svojho obľúbeného snowboardu sa nechcete vzdať, máme pre vás riešenie. Tam, kam sa dnes vyberieme, si vystačíte s krátkymi nohavicami a tričkom, a namiesto mrazu vás budú ohrozovať nemilosrdné lúče horúceho slnka. Predstavíme vám totiž sandboarding – adrenalínovú jazdu na doske na piesočných dunách. 

Huacachina, Peru

Na úvod vám ponúkame jedno z najkrajších miest. Výhodou Huacachiny je, že sa nachádza v blízkosti obydlí, kam vedie cesta. Za to všetko môžu turisti vďačiť umelo vybudovanej oáze, ktorá zároveň ponúka jedno z najkrajších miest na oddych. Na okolitých dunách, ale aj menších vyvýšeninách si môžete v horúcom počasí vychutnať zjazdy, na ktoré len tak nezabdnete. Pokiaľ by ste už boli unavení, môžete zájsť do nádhernej oázy okolo malého jazera a zrelaxovať v niektorom z ubytovacích zariadení, kde nájdete aj luxusné kúpele.

 

Point Mugu, Kalifornia, USA

Ak si chcete zajazdiť na dunách, nemusíte odchádzať ani ďaleko od civilizácie. Prírodný park v Kalifornii, ktorého súčasťou je aj malý kúsok pobrežia, má práve v tejto časti pár menších dún, ktoré sú ako stvorené na zábavu počas víkendov alebo dní voľna. Ich zdolávanie nie je náročné, kopce piesku nie sú veľmi vysoké a dlhé, ale ich kombinácia s nádherným výhľadom bude ďalším skvelým zážitkom vo vašich spomienkach.

 

Negev, Izrael

Izrael je stále málo prebádanou oblasťou, ktorá mimo kritické oblasti ponúka niekoľko možností na úžasnú dovolenku. Jednou z nich je aj púšť Negev, ktorá je dokonca akousi povinnou zastávkou počas organizovaných tour. Vtedy si môžete obhliadnuť tunajšie duny a vytipovať, kam by ste sa chceli potom vrátiť. Odporúčame vám zájsť tam v spoločnosti sprievodcu, ktorý najlepšie pozná cesty v púšti a vezme vás priamo na miesta s veľkými dunami. Kvôli sandboardingu tam chodí už dosť veľa turistov, takže na špecializovaných weboch sa dostanete aj priamo k domácim, ktorí vám poradia a za poplatok vás aj budú sprevádzať.

 

Vina del Mar, Čile

Podľa cestovateľov ide o jednu z najkrajších pláži v Južnej Amerike. Kvôli silnému vetru, smerujúcemu od Pacifiku, sa v niektorých častiach pobrežia vytvorili vysoké piesočné duny. Tie sa stali strediskom zábavy pre mladých ľudí, ktorí tam často usporadúvajú netradičné party alebo pestujú rôzne vodné alebo piesočné športy. Medzi ne časom pribudlo aj lyžovanie alebo snowboardovanie na dunách. S výhľadom na more a s piknikom v blízkosti oceánu budete mať za sebou jeden z najkrajších dní vášho života.

 

Swakopmund, Namíbia

Kvôli prirodzeným prírodným podmienkam je ideálnym miestom pre sandboarding aj Afrika. Tam nadšenci preferujú hlavne Namíbiu a jej Swakopmund. Tam nájdete najvyššie duny na svete, takže sa môžete tešiť na poriadnu dávku adrenalínu. Kvôli nebezpečnému terénu však nie je možné prechádzať úplne všetky lokality. Veľmi strmé a vysoké duny sú dokonca prístupné iba so špeciálnym povolením a sprievodcom. Ak by ste aj nemali v batožine prichystaný snowboard alebo lyže, môžete si ich vypožičať priamo na mieste.

 

Národný park Great Sand, Colorado, USA

 

Jedno z najkrajších miest na športovú novinku nájdete nepochybne v Colorade. Dôvodom je úžasné okolie, ktoré pridáva spúšťaniu sa po dunách osobitú atmosféru. Na ich pozadí sa už totiž črtá typické coloradské prostredie s úžasnými horami a lesmi. Zatiaľ čo v zime môžete jazdiť na snehu, v lete sa môžete spúšťať len o pár kilometrov ďalej na piesku s výhľadom na vaše zimné centrum zábavy.

 

Maledivy

Ešte lepší zážitok zo spúšťania sa na dunách budete mať, ak si pribalíte snowboard do batožiny na nejaký exotický ostrov. Maledivy budú jednou z najlepších volieb, pretože i keď vám neponúknu až tak vysoké duny, môžete sa spúšťať vo viacerých lokalitách a najmä na menších ostrovoch, ktoré ponúkajú ešte nedotknutú prírodu. Tento šport je pre nich stále novinkou, takže vybrané lokality sa nachádzajú ťažšie a pred plánovaním dovolenky by ste sa mali poradiť s iným nadšencom, ktorý vám poradí presné miesta.

 

Autor: David

 

Zdielať článok na Facebooku

Foto: Thinkstock
Zdroj: david / ako

Hodnotenie článku:
4.0/5 (1 hlasov)

Streda, 25. november. 2020. Meniny má Katarína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa