Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 |   |    | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam. 

Mesto Estepona na juhu Španielska patrí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám. Turistov láka na krásne pláže, 325 slnečných dní v roku a skvelé služby. Nedávno k nim tunajšia radnica pridala ďalšiu zaujímavú novinku – najvyššiu verejnú šmykľavku v krajine. Spojnica medzi Av. Reina Sofia a Calle Eslovaquia, teda Slovenskou ulicou, mala urýchliť cestu pre obyvateľov a tiež sa mala stať novou atrakciou pre turistov.

Starosta mesta Jose Maria Garcia Urbano 38-metrovú šmykľavku so sklonom 32 až 34 stupňov pyšne prezentoval ako „najvýznamnejšiu v Španielsku.“ No len do štvrtka, keď ju sprístupnili verejnosti a sociálne siete zaplavili sťažnosti a fotografie doudieraných a vystrašených pasažierov novej atrakcie, za ktorú radnica zaplatila 28.000 eur.

Na jednom zo zverejnených videí vidno muža stredného veku, ako sa kĺže dole šialenou rýchlosťou a následne ho to z jej konca nebezpečne vystrelí do vzduchu. Podobné skúsenosti popisuje na Twitteri aj žena, ktorá zverejnila fotografiu svojho dobitého tela. "Nezverejňujem fotku môjho zadku, ten vyzerá horšie. Šmykľavka v Estepone je poriadna blbosť, celá som sa doudierala. Nakoniec som z nej letela dva metre a policajti sa na mne smiali," napísala.

Firma, ktorá šmykľavku vybudovala, uvádza, že je určite bezpečná a osoby sťažujúce sa na zranenia zrejme nedodržali bezpečnostné predpisy. Ľudia, ktorí atrakciu vyskúšali, však nesúhlasia. "Ako dlho by trvalo opitému zahraničnému turistovi, aby na tomto čude prišiel o život?," pýta sa jeden z miestnych obyvateľov. "Tá šmykľavka je výborný nápad. Zubári si musia mädliť ruky," pridáva sa druhý.

Úrady nakoniec po niekoľkých hodinách rozhodli o zatvorení atrakcie a znovu ju otvoria len v prípade, ak prejde novými bezpečnostnými testami. Radnica tiež navyše pozmenila podmienky užívania a stanovila, že deti do 12 rokov musia byť v sprievode dospelých, na šmykľavke sa nesmie jazdiť na bruchu a že musí byť pred použitím voľná. Po zhliadnutí videí však aj tak veľa záujemcov o jazdu zrejme nie je.

Autor: © Zoznam/ako

Zdielať článok na Facebooku

Foto a
Video: YouTube
Zdroj: SITA

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Pondelok, 14. jún. 2021. Meniny má Vasil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa