Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 |   |    | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos. 

Ostrov Skiathos síce patrí k tým menším, v kráse však za svojimi známejšími susedmi v ničom nezaostáva. Idylické zlatisté pláže, elegantné butiky i nočné podniky lákajú aj grécku smotánku a televízne hviezdy, vďaka čomu ho Gréci prezývajú VIP ostrovom.

Rušný život sa sústreďuje predovšetkým v hlavnom meste Skiathos, keďže tradičné dedinky na ostrove takmer neexistujú. V metropole stojí katedrála s množstvom ikon a svätých relikvií aj hrad, ktorý po stáročia slúžil obyvateľom ako útočisko pred nájazdmi pirátov a Turkov. Atrakciou je však aj tunajšie letisko – pristávacia dráha totiž začína len pár metrov za cestou lemujúcou pobrežie.

„Oceľové vtáky“ tu denne prelietajú pekelne nízko, čo sa minulý týždeň podarilo zvečniť pri pristávaní lietadla spoločnosti British Airways. Najväčším strojom, ktorý môžete na tunajšom letisku vidieť, je Boeing 757. Aj ten ale dokáže zvedavcami poriadne zamávať. A to doslova.

Autor: © Zoznam/ako

Zdielať článok na Facebooku


Foto: YouTube / Cargospotter, Getty Images

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Streda, 28. júl. 2021. Meniny má Krištof.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa