Varené vínko či punč vo Viedni: Na vianočné trhy v Rakúsku choďte autobusom

21.11.2017 |   |    | 

V hlavnom meste Rakúska už začali vianočné trhy, ktoré sú obľúbeným výletom pre mnohých Slovákov. Nechajte tentokrát auto doma a spravte si výlet autobusom, lístky sú k dispozícii už od jedného eura. 

Najkrajšie námestia Viedne sa znovu premenili na vianočné trhy. Tie najznámejšie pred viedenskou radnicou štartovali už v piatok 17. novembra. Navštíviť ich budete môcť do 26. decembra. O deň neskôr otvorili „staré“ vianočné trhy na námestí Freyung, ktoré budú prístupné do posledného predvianočného dňa, teda do 23. decembra. Predvianočnú atmosféru si môžu turisti od soboty vychutnať aj na zámku Schönbrunn. Vianočné trhy a predvianočné akcie bude možné navštíviť taktiež v ďalších obľúbených lokalitách ako palác Belvedere, Maria-Theresien-Platz či Karlsplatz. Celkovo bude pre návštevníkov k dispozícii zhruba tisícka stánkov naprieč celou metropolou Rakúska.

 

Každý deň, každú hodinu do Viedne

Dopravca Slovak Lines jazdí z Náhradnej autobusovej stanice Nivy do centra Viedne „každý deň, každú hodinu“ (20-krát denne v oboch smeroch). Návštevníkom tak pri ceste autobusom odpadnú starosti s hľadaním parkovacieho miesta a platením parkovného vo Viedni.

Jednosmerný lístok od Slovak Lines je dostupný za cenu od 1 eura. Za bežné cestovné zaplatíte 5 eur a obojsmerný lístok stojí zvýhodnených 9 eur. Cestujúci si môžu výhodne zakúpiť aj kombinovaný lístok zahŕňajúci celodenné využívanie viedenskej MHD, tzv. Wiener ticket.  Pri online nákupe cestovného lístka do Viedne cez webstránku dopravcu si stačí zvoliť lístok označený ako Dospelý + VOR Viedeň alebo Mládež či Senior + VOR Viedeň. S kombinovaným lístkom pocestujete z Bratislavy do Viedne a následne ho môžete využívať 24 hodín na všetkých linkách viedenskej MHD. Lístok máte za zvýhodnenú cenu, navyše po príchode do Viedne nemusíte hľadať automaty alebo stánky, kde si lístok na MHD kúpite.

Štatistiky ukazujú, že o vianočné trhy vo Viedni majú turisti čoraz väčší záujem. Turisti strávili vo Viedni 1,136 milióna nocí za november 2016 a 1,375 milióna nocí za december 2016. V priebehu posledných 30 rokov, odkedy sa začali konať vianočné trhy pred viedenskou radnicou, sa počet prenocovaní za mesiac november strojnásobil a za december dokonca stúpol o štvornásobok. Aj to je dôvodom, prečo očakávame nárast návštevníkov aj v roku 2017,“ uvádza organizácia Vienna Tourist Board, ktorá zastrešuje propagáciu turistického ruchu pre hlavné mesto Rakúska.

 

Cisárske Vianoce na zámku Schloss Hof

Od tohto víkendu a potom každý víkend až do Vianoc môžete so Slovak Lines navštíviť rakúsky zámok Schloss Hof. Nachádza sa len 30 km od Bratislavy a na návštevníkov čaká rozprávková atmosféra cisárskych a vidieckych Vianoc spolu s tradičnými vianočnými trhmi.
V areáli zámku nájdete počas sobôt a nedieľ – v období od 18. novembra do 17. decembra – stodvadsať stánkov s vianočným sortimentom a gastronomickou ponukou.

Súčasťou zimnej ponuky autobusového dopravcu Slovak Lines bude tiež doprava autobusom z Bratislavy na nákupy do outletového centra Parndorf a tiež doprava do lyžiarskeho strediska Stuhleck.

 

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
4.5/5 (4 hlasov)

Nedeľa, 23. september. 2018. Meniny má Zdenka.

Najnovšie príspevky

Foto dňa