Zámok Schloss Hof je v zime ako kulisa rozprávky o Popoluške

25.01.2017 |   |    | 

Mladé dievča, ktoré trápi krutá macocha a žije v neúctivých podmienkach často celá zašpinená od popola, sa jedného dňa navzdory všetkým tajne vyberie na kráľovský ples a získa si srdce princa. Popoluška musí ples náhle opustiť, ale vďaka črievičke, ktorú po ceste stratila, sa ju princovi podarí nájsť a rozprávkový koniec už všetci iste poznajú.Pred šiestimi rokmi sa jedna filmová verzia tohto príbehu natáčala na zámku Schloss Hof. Až do 12. marca môžu hostia zámku Schloss Hof obdivovať motívy rozprávky priamo v zámockom areáli.

Hneď pri vchode privítajú návštevníkov nádherné barokové sane. Do atmosféry rozprávky sa hostia ponoria vďaka zaujímavým inštaláciám a originálnym rekvizitám. V beletáži zámku si okrem stálej expozície možno pozrieť aj filmové sekvencie z rozprávky o Popoluške i spoznať množstvo knižných verzií tohto nesmrteľného príbehu.

V slávnostnej sále sú vystavené filmové kostýmy zo svadobnej scény. Najväčšiu pozornosť iste upúta pôsobivá krištáľová črievička  - ktorá bola zapožičaná zo Sveta krištáľov Swarovski.

Ani tentokrát sa nezabudlo na najmenších návštevníkov. Uzdu svojej fantázii môžu popustiť v kreatívnych „Popoluškiných dielničkách“ , k dispozícii majú kamienky Swarovski. Do role princov a princezien vkĺznu vďaka nádherným kostýmom. V rozprávkovej atmosfére je pripravený aj detský kultúrny program.

Zdielať článok na Facebooku

Foto: schlosshof.at
Zdroj: vrr

Hodnotenie článku:
3.0/5 (2 hlasov)

Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa