10 DÔVODOV prečo cestovať na Azorské ostrovy

14.09.2010 |   |    | 

PORTUGALSKO/ video - Aj keď ležia 1300 kilometrov od pevniny, ďaleko v Atlantickom oceáne, týchto deväť ostrovov je súčasťou Portugalska...



Boli vytvorené podobne ako Kanárske ostrovy, vulkanickou činnosťou, ktorá tu prebehla pred dvadsiatimi miliónmi rokov a vytvorila tak nádhernú scenériu s typickou flórou a faunou.

Život na ostrovoch dnes plynie kľudne a pohodovo, čo tak nebolo ešte v neďalekej minulosti. Azorské ostrove dnes nie sú destináciou pre masovú turistiku, a práve toto im umožnilo zachovať si neopakovateľný pôvab.

Na svoje si tu neprídu plážoví povaľači, pretože miestne pláže sú skôr vhodné na prechádzky. Atlantik je pre otužilcov a čierna farba piesku tmavé vulkanické útesy a nekľudné more neláka každého. Pláží je tu tiež pomenej a pokiaľ by ste chceli venovať svoj čas len kúpaniu, tak radšej zamierte inam.

Azorské ostrovy neponúkajú nič bombastické o čom by ste v živote nevedeli a nepočuli, ale na dovolenku tu určite nezabudnete. Ich krása tkvie v jednoduchosti.

Ostrovy sú vhodné pre milovníkov prírody a kľudu. Nádherne zelené, trávnaté a zalesnené kopce sú ako jedna veľká záhrada. Keď prídete v pravý čas, budete môcť obdivovať nádherne kvitnúce azalky, divoké ľalie alebo hortenzie, ktorými sú ostrovy posiate. Krajina je neuveriteľne rozmanitá.

Ostrovy vám ponúknu veľa možností na aktívny oddych. Sú ideálne pre cykloturistiku, pretože cesty sú upravené a s minimálnou premávkou. Na svoje si prídu milovníci pešej turistiky, potápania, rybolovu alebo jachtingu. Navštíviť môžete prírodné jaskyne alebo výrobne syrov.

Jedinečné môžu byť tiež výlety loďou za veľrybami a delfínmi, ktorých je tu veľa. Golfisti tu nájdu množstvo nádherných ihrísk, koníčkári zase verejné stajne. Romantici sa môžu prechádzať historickými uličkami, ktoré sú miestami také úzke, že nimi sotva prejde auto, alebo ovoňať jediné čajové plantáže v Európe, či záhrady plné ananásov a tabaku.

Tí drsnejší si určite prídu na svoje pri predstavení nazvanom "tourada a corda" (býčí zápas s lanom), alebo pri kúpaní v horúcich sopečných jazierkach či ochutnávke miestnej špeciality pripravovanej v zakopanom hrnci a zohrievanej vulkanickou parou...

Aj keď je tu turistický ruch v plienkach, na každom kroku sa stretnete s profesionalitou a zázemím, ktoré by vás nemalo sklamať.

Azorské ostrovy sa skladajú z deviatich obývaných ostrovov (celkovo je ich dvanásť) - São Miguel, Santa Maria, Terceira, Pico, São Jorge, Graciosa, Faial, Flores a Corvo.

Rozkladajú sa v dĺžke 650 km. Najväčší je ostrov Sao Miguel, ktorý je tiež sídlom správnych inštitúcií a ostrov Santa Maria. Na ostrovoch Sao Miguel, Faial a Terceira sú letiská, na ostatné ostrovy sa môžete dostať buď loďou alebo miestnou leteckou spoločnosťou.


 

Zdroj/autor: azorestourist,wiki,drom

 

VIDEO Azorské ostrovy - Sao Miguel



Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
2.3/5 (3 hlasov)

Pondelok, 10. máj. 2021. Meniny má Viktória.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa