Zabudnite na domy za euro: V Toskánsku vám na presťahovanie prispejú poriadne mastnou sumou!

2024-07-02 08:00:00 |   |    | 

Toskánsko patrí k najatraktívnejším dovolenkovým destináciám a mnohí snívajú aj o tom, že by v tejto malebnej oblasti trávili život. Romantické pahorky, vzácne historické pamiatky, skvelé víno a jedlo – to všetko je teraz dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Treba len splniť zopár podmienok... 

Nehnuteľnosti v Toskánsku sú síce mimoriadne drahé, to sa však netýka malých horských dedín, ktoré nežijú z turistického ruchu. Práve tie by regionálna vláda chcela oživiť, a tak prichádza s mimoriadnou ponukou. Záujemcom zaplatí 10- až 30-tisíc eur na nákup domu v oblastiach, ktoré pomaly vymierajú.

Podmienky nie sú nesplniteľné. Záujemcovia musia pochádzať z Európskej únie (prípadne z inej krajiny, avšak s povolením na pobyt minimálne na 10 rokov) a tiež musia byť zaregistrovaní ako rezidenti v talianskom meste. Nesmú však žiť v horskej obci (podľa kategorizácie Talianskeho národného štatistického inštitútu).

Budúci Toskánci si tiež musia vybrať nehnuteľnosť v horskom mestečku s menej ako 5-tisíc obyvateľmi. Ako však podotýka portál Euronews, ponuka napriek tomu zostáva široká, pretože do tejto kategórie spadá až 119 dedín. Poslednou podmienkou je, že finančný príspevok nemôže presiahnuť 50 percent nákladov na kúpu a renováciu nehnuteľnosti. Prihlášky je možné podať pomocou online formulára do 27. júla 13:00 h.

Účelom intervencie je podporiť opätovné osídlenie a sociálno-ekonomickú revitalizáciu horských oblastí, čo je v protiklade k marginalizácii týchto oblastí,“ uvádza sa na webovej stránke regiónu, kde nájdete všetky potrebné informácie. Toskánske úrady na projekt vyčlenili celkovo 2 800 000 eur.

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa