Amerika – exotická dovolenka

Yellowstonský park – to najkrajšie z americkej prírody

10.04.2021 |

Dovolenky v USA sa nám veľmi nespájajú s návštevou prírodných atrakcií. Okrem pobytu na pláži si vieme predstaviť najmä výlet ku Grand Canyonu a potom sa už mysľou vyberáme do rôznych zaujímavých miest. Ešte pred definitívnym verdiktom, ako by ste mali zosnovať vaše dovolenkové plány, si pozrite aké skvelé možnosti vám ponúka Yellowstonský národný park. Jeho prírodné atrakcie vás presvedčia, že toto miesto nemôžete vynechať.

Viac článkov

Destinácia mesiaca: Národné parky USA

Destinácia mesiaca: Národné parky
21.07.2017

Uvažovali ste niekedy o menej tradičnej dovolenke, než klasické slnenie sa pri mori, návšteva európskych metropol alebo turistika v okolitých horách? Stačí sa zahľadieť o niečo ďalej a môžete sa vybrať na dobrodružnú cestu „za veľkú mláku“. Čo takto národné parky USA, ktoré vám ukážu úplne odlišnú prírodu a pomôžu zregenerovať sa na začiatku leta? viac »

Súostrovie Galapágy: Raj korytnačiek a jašterov

Galapágy sú posledným rajom
10.06.2017

Súostrovie Galapágy vo východnej časti Tichého oceánu preslávila najmä Darwinova evolučná teória. Okrem množstva jedinečných živočíchov ponúkajú návštevníkom aj rajský pokoj a jedinečnú atmosféru. viac »

Vodopády Havasupai: Rajská záhrada uprostred pustatiny

Vodopády Havasupai, USA
01.06.2017

V slávnom Veľkom kaňone vytvorila príroda množstvo nádherných miest, k tým najpôsobivejším patria vodopády Havasupai. Nie nadarmo ich prezývajú aj „rajskou záhradou uprostred púšte“. Ich tyrkysová voda v obklopení červenkastých skál totiž naozaj pôsobí ako malý zázrak. viac »

Päť najúžasnejších miest USA, ktoré musíte vidieť: Obrovská arizonská „podkova” a ďalšie lahôdky

Päť najúžasnejších miest USA,
21.01.2017

Spojené štáty sú rozsiahle a nabité rozprávkovo nádhernými miestami, ktorá len čakajú, kým ich objavíte. Čarovné krajiny ako vystrihnuté z iných svetov sa pohrávajú snáď so všetkými živlami a to spôsobom, ktorý ľahko prekonáva i tie najsmelšie produkty fantázie. Pozrite sa na 5 najúžasnejších miest, ktoré nesmiete pri ceste po USA minúť. viac »

Návšteva ľadového kráľovstva: Glacier Bay ponúka dobrodružstvo i pokojné pozorovanie prírody

Návšteva ľadového kráľovstva: Glacier
12.01.2017

Prechádzame drsnou, avšak krásnou panenskou prírodou, máme pred sebou vrcholky hôr so snehovou pokrývkou, husté lesy, na každom kroku čučoriedie. Z vrtuľníka a lode si cestovatelia zas vychutnávajú pohľad na ohromné fjordy. Sme na Aljaške, v najsevernejšom a najväčšom štáte USA. viac »

Nové Mexiko: Temperament Hispáncov, tradície Indiánov a územie USA

Nové Mexiko – jedinečný
10.01.2017

Prekrásna príroda, jedineční obyvatelia a autentická architektúra. To je len pár prívlastkov, vystihujúcich Nové Mexiko - americký štát, kde žije najviac Hispáncov. viac »

Mayská riviéra: V zime tridsať stupňov a tajomná atmosféra mayských stavieb

Mayská riviéra: V zime
18.12.2016

Nádherné pláže s hrejivým pieskom, priezračná voda oceánu, jemné vlnky a v ruke drink. Zdá sa vám tento spôsob zimy viac než šťastný? V tom prípade si v kalendári zaškrtnite dovolenku a vydajte sa do Mexika, na Mayskú riviéru. Presne takto božsky sa tu totiž môžete vo februári či marci mať. viac »

Najgýčovejšie vianoce na svete: Vitajte v Las Vegas

Vianoce v Las Vegas:
17.12.2016

Väčšina ľudí si Vianoce najradšej vychutnáva doma v kruhu rodiny, nadšení cestovatelia však na tradície veľmi nedbajú a využívajú každú voľnú chvíľu na objavovanie ďalších kútov sveta. Koniec roka je ideálnym termínom na návštevu takých, kde je poriadna zábava. A tie majú len jedného kráľa - Las Vegas. viac »

Na lyže aj za medveďmi: Olympijské stredisko Whistler ponúka rôzne lákadlá

Zalyžujte si v olympijskom
04.12.2016

Spomínate si, čo ste robili vo februári 2010? Pokiaľ máte radi lyžovanie alebo ste dostatočne zvedaví na to, aby ste sa na chvíľu preniesli do jedného z parkov XXI. zimných olympijských hier vo Vancouveri, tak ste iste sledovali, ako sa profesionálni lyžiari stretávajú so súpermi a aké krásne pozadie vytvára pre ich súťaženie tunajšia krajina. Vitajte vo Whistleri, v malebnej olympijskej dedine a v dejisku bojov o cenné kovy. viac »

Krajina polnočného slnka: 7 vecí, ktoré by ste mali zažiť na Aljaške

7 vecí, ktoré by
03.12.2016

Aljaška sa prezentuje ako destinácia s divokou prírodou a nádhernými lokalitami, kde si užijete dovolenku bez davov turistov. To však nie sú hlavné dôvody, prečo by ste ju mali navštíviť. Hneď po prílete spoznáte, že miestni sa nezapodievajú zbytočnými starosťami a venujú sa tomu, čo im dni prinášajú. Pokojnejší štýl života ľahko chytí aj vás a nebude vám na Aljaške prekážať ani malé meškanie alebo isté nedokonalosti v službách. Pretože najdôležitejšie veci dostanete zadarmo – úprimnosť, dobrú radu, úsmev a príjemnú atmosféru. viac »


Utorok, 15. jún. 2021. Meniny má Vít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa