Amerika – exotická dovolenka

Annapolis – jedno z najstarších a najkrajších miest v USA

06.07.2020 |

Viete, kde sa každý rok koná najväčší krabí festival? V najobľúbenejšej jachtárskej destinácii v USA – meste Annapolis, ktoré je hlavným mestom štátu Maryland na východnom pobreží Spojených štátov a sídlom okresu Anne Arundel County. Annapolis sa rozprestiera na ploche 19,7 štvorcových kilometrov a žije v ňom necelých 40 tisíc obyvateľov. Leží v miestach, kde sa rieka Severn vlieva do Chesapeakskej zátoky (Chesapeake Bay), asi 40 kilometrov južne od Baltimoru a 50 kilometrov východne od hlavného mesta Washingtonu.

Viac článkov

Olympiáda skončila, Rio zostáva: Brazília je nebezpečná, no skrýva mnohé krásy

Olympiáda končí, Rio zostáva:
22.08.2016

Dva týždne žil celý svet olympiádou. Brazília a jej obyvatelia sa nám predstavili skutočne zo všetkých stránok. Niektoré sa nám páčia viac, iné menej, no na jednom sa zhodnú všetci - Rio de Janeiro a jeho okolie má svojim návštevníkom čo ponúknuť. Pozrite si s nami najväčšie skvosty Brazílie. viac »

Nazca je jedno z najtajomnejších miest sveta: Poznajte jej ohromujúce obrazce

Nazca je jedno z
07.08.2016

Pavúk s veľkosťou 45 metrov, kondor s rozpätím krídel 120 metrov. Také unikáty nájdete len v peruánskej Nazce v podobe obrovských obrazcov v pôde tamojšej planiny. Dodnes množstvo vedcov skúma, aký zmysel malo vytvorenie týchto až neuveriteľných kresieb. A kto ich vlastne do zeme vyryl? viac »

Olympiáda na tanieri: Chute Brazílie potešia každý jazýček

Olympiáda na tanieri: Chute
05.08.2016

Našich športovcov sa do Brazílie chystá podporiť veľa fanúšikov. Keď budete na cestách v tejto ďalekej krajine, istotne si nenechajte ujsť príležitosť ochutnať niektoré tradičné jedlá. Dnes vám ponúkneme manuál, ktorý vás prevedie krajinou, ktorá hostí olympijské hry tento rok. viac »

O pár dní začína olympiáda: Športovať sa bude priamo na božských plážach Ria

O pár dní začína
31.07.2016

Len 3 kilometre od zátoky s gigantickou sochou Ježiša Vykupiteľa a ikonickým vrchom „Cukrová homoľa“ budú o medaily zápoliť kanoisti, 3,5 kilometra od Ježiša si zas pod páliacim slnkom na pláži Copacabana zmerajú sily plážoví volejbalisti a diaľkoví plavci. Olympiáda sa tentoraz odohrá na slávnych plážach a ďalších najkrajších miestach sedemmiliónového Ria. viac »

Storočný prieplav a dažďový prales s opicami priamo v meste: Vitajte v Paname

30.07.2016

Na mape vyzerá ako maličký prúžok vody, ale pri pohľade z lietadla nám dochádza, že Panamský prieplav je naozaj staviteľská senzácia. Do zelenej krajiny sa vrýva ako široký riečny tok a pri predstave, že ide o ľudské dielo, zostáva rozum stáť. A tá príroda okolo… jednoducho rozprávková! Nie je div, že sem seniori cestujú ako na americkú Floridu. viac »

Grand Cayman – ostrov leguánov a skvelých nákupov

Grand Cayman – ostrov
21.07.2016

Rozmýšľate nad exotickou dovolenkou v Karibiku a hľadáte niečo skutočne výnimočné? Spoznajte Veľký Kajman (Grand Cayman), jeden z najkrajších ostrovov sveta, kde si prídu na svoje milovníci zvierat aj všetky nákupné maniačky. viac »

Odhaľte tajomstvo záhadného mesta: Prečo ľudia opustili Machu Picchu?

Odhaľte tajomstvo záhadného mesta:
10.07.2016

Bývalo to výstavné mesto ríše Inkov. Ostatné sídla neprevyšovalo veľkosťou, ale úžasnými technickými riešeniami a polohou vysoko v horách. Prečo však ľudia opustili Machu Picchu pár desiatok rokov po jeho postavení? To je záhada. Mohla za to epidémia? Isté je, že o ňom niekoľko storočí nikto nevedel až do chvíle, kedy ho v roku 1911 objavil americký vedec. viac »

Guadeloupe a Dominika: Plážové raje s horúcim jazerom, kde si pivo nevychladíte

Guadeloupe a Dominika: plážové
09.07.2016

Ležíte si na pláži, nohami sa pohrávate s jemným pieskom, nad vami sa v ľahkom vetríku občas zavlnia listy paliem a vy si každým kúskom tela vychutnávate slnečné lúče. Keď si chcete svoj pobyt spestriť, vyrazíte do hôr. Vitajte na Malých Antilách. viac »

Ostrov Maui: Perla amerického Havaja

Ostrov Maui: Perla amerického
05.07.2016

Podľa legendy daroval ľuďom Havajské ostrovy boh Maui. Niet divu, že práve jeho meno nesie ten najkrajší ostrov z nich. V súčasnosti ho už môžete s cestovnou kanceláriou jednoducho navštíviť aj vy. viac »

Bahamské ostrovy: Raj s najčistejším morom na svete

Bahamské ostrovy: Raj s
02.07.2016

Bahamy sú Slovákom neslávne známe najmä ako "daňový raj", v skutočnosti je však toto miestom vďaka prekrásnym plážam a najčistejšiemu moru na svete ideálnou destináciou pre každého. viac »


Utorok, 4. august. 2020. Meniny má Dominik, Dominika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa