Divadlá a múzeá Európy

Grécko otvorilo svoje prvé podmorské múzeum: Potápači uvidia tisícky vzácnych amfor

05.08.2020 |

Grécko v sobotu slávnostne "otvorilo" svoje prvé podmorské múzeum, ktoré tvorí súbor amfor z 5. storočia pred n.l. na dne Egejského mora pri ostrove Alonnisos. Na podujatí sa zúčastnila ministerka kultúry Lina Mendoniová a ďalší činitelia, informuje tlačová agentúra AFP.

Viac článkov

Pre milovníkov umenia: open-air múzeum v Oslo

Norsk folke múzeum s
23.12.2012

NÓRSKO - Návštevníci nórskeho hlavného mesta by určite nemali obísť Norsk folke múzeum s open-air expozíciou. Je to najväčšie ľudové a kultúrne múzeum v Nórsku. Leží na poloostrove Bygdᴓy, kde sú aj kráľovské pozemky, stajne a polia. Susedí s múzeom Vikingských lodí, múzeom Kon-tiki, Nórskym námorným múzeom a Fram museum, ktoré rozpráva celé dejiny nórskych polárnych expedícií. Spolu tieto múzeá prinášajú neskutočný obraz o severskej histórii. viac »

Siida, okno do sámskej kultúry vo Fínsku

múzeum Siida, Inari, Fínsko
24.08.2012

FÍNSKO - V malom mestečku Inari pri Inarskom jazere uprostred polárneho Fínska, v krajine sobov, sa nachádza centrum a srdce sámskej kultúry menom Siida. Je to malé, no „veľké“ múzeum a sámske kultúrne centrum zároveň. Siida je oknom do sámskej kultúry a histórie fínskych a okolitých ľudí, žijúcich v tomto kúte sveta. viac »

Históriu a zvyky hľadajte v nórskom lesníckom múzeu Elverum

Lode a siete
01.04.2012

NÓRSKO - Elverum je malé mesto v južnom Nórsku, v okrese Hedmark. No malé, možno menej významné mestečko sa môže pochváliť práve tak veľkým a zaujímavým historickým múzeom. Turista alebo cestovateľ, ktorý chce aspoň trochu počas svojho pobytu stráveného v tejto severskej krajine spoznať aj históriu a zvyky či obyčaje, by sa sem mal určite vybrať. Lesnícke múzeum totiž neponúka len históriu lesníctva, ako má v názve. viac »

Židovské múzeum vo Viedni

múzeum
28.10.2011

RAKÚSKO - Vynovené Židovské múzeum v centre Viedne sprístupnili od 19. októbra širokej verejnosti. Koncom januára tohto roka ho uzatvorili z dôvodu rekonštrukcie. Môžete tak vzhliadnuť v každom ohľade vynovenú a novousporiadanú kultúrnu inštitúciu. viac »

Najstaršie divadlo sveta je v Paríži!

Comédie-Française - Salle Richelieu
11.02.2011

FRANCÚZSKO - Parížske divadlo Comédie-Française, ktoré je označované za najstaršiu scénu národných divadiel, vzniklo na priamy pokyn francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. z 18. augusta 1680 zlúčením Moliérovho súboru s Racinovým divadlom Hôtel de Bourgogne. viac »

Múzeum Anne Frank

Múzeum Anny Frankovej, Amsterdam
13.10.2010

HOLANDSKO/ video - Amsterdamské múzeum Anny Frankovej navštevuje ročne milión návštevníkov. Táto ikona holandskej kultúry prerástla už dávno hranice mesta a krajiny. Denník Anny Frankovej je jedným z najprekladanejších odkazov židovskej literatúry... viac »

Pompiduovo stredisko moderného umenia

Pompidou centre, Metz
05.09.2010

FRANCÚZSKO/ video - V meste Metz vo východnom Francúzsku otvorili prvú pobočku svetoznámeho parížskeho Pompiduovho strediska moderného umenia (Centre Pompidou). viac »

Múzeum Prado

Múzeum Prado, Madrid
03.09.2010

ŠPANIELSKO/ video - V tichosti a bez ceremónií bolo pred 191.rokmi, 19.novembra 1819, v Madride pre verejnosť otvorené národné múzeum Prado, ktorého zbierku vtedy tvorilo tisícpäťsto artefaktov. viac »

Dom Chopina

Dom Chopina
11.05.2010

POĽSKO - Rodný dom svetoznámeho skladateľa Fryderyka Chopina, od ktorého príchodu na svet uplynulo podľa rodinných zdrojov v prvý marcový deň 200 rokov, je opäť prístupný verejnosti. viac »

Mozarthaus vo Viedni zadarmo

Mozarthaus vo Viedni zadarmo
29.01.2010

RAKÚSKO - Sériou podujatí a novou výstavou oslávi Mozarthaus Vienna zajtra štvrté jubileum otvorenia po rekonštrukcii. viac »


Streda, 23. september. 2020. Meniny má Zdenka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa