ZOO, národné parky, záhrady Európy

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 |

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Viac článkov

Najkrajšie mestské parky v Európe – na jesennej prechádzke (2. časť)

Vondelpark, Amsterdam, Holandsko
22.09.2014

S pokročilým ročným obdobím sa aj naše cestovateľské záujmy menia. Dovolenky a výlety si hľadáme už bližšie k domovu, prípadne pravý opak – lietame do exotických krajín, kde práve začína leto. V tom prvom prípade sa uchyľujeme k spoznávaniu Európy a jej miest. K moru nás to už toľko neťahá a mestá poskytujú dostatočné rozptýlenie. Pri prechádzaním chladnými mestami ale nesmieme zabudnúť na prírodu. Tú v betónových džungliach predstavujú parky a my vám teraz predstavíme druhú polovicu tých najkrajších európskych mestských parkov. viac »

Najkrajšie mestské parky v Európe – nechajte sa zlákať na jesennú prechádzku (1. časť)

Park El Retiro, Madrid,
19.09.2014

Európa je zelené miesto s tisíckami parkov a miliónmi stromov, kvetov, kilometrami zelených trávnikov, ktoré na váš čakajú počas celého roka. Chcete sa dostať preč od stresu, chcete ísť na piknik alebo rodinnú prechádzku? Európa ponúka krásne parky len pre vaše potešenie. Pozrite sa s nami na tie NAJ mestské parky Európy. viac »

Raj sa ukrýva v Anglicku a volá sa Eden

Projekt Eden, Veľká Británia
28.04.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Boli ste už niekedy v raji? Vlastne v Raji s veľkým R? Ak ešte nie, je načase, aby ste sa tam spolu s naším magazínom vybrali. Napokon, nie je to ďaleko. Len niekoľko tisíc kilometrov od nás, vo Veľkej Británii. viac »

Jeseň v anglickom Lake District

Lake District, Veľká Británia
05.10.2013

VEĽKÁ BRITÁNIA - Anglicko síce obvykle nezvykneme nazývať krajinou tisícich jazier, to však neznamená, že by sme v nej nenašli pomerne slušné množstvo krásnych jazier, navyše obklopených nádhernou prírodou. A tie najkrajšie nájdeme na severe Anglicka, v národnom parku zvanom Lake District. Nuž a hádam netreba zdôrazňovať, že práve na jeseň je príroda absolútne najkrajšia a to aj v spomínanom Lake District. viac »

Na návšteve v Julských Alpách

Julské Alpy, Slovinsko
08.10.2012

SLOVINSKO - Slovinsko má so Slovenskom mnoho spoločného: obe sú to malé krajiny, ich jazyky sú príbuzné a v obidvoch aj napriek ich malej rozlohe nájdeme veľké množstvo nádherných hôr. A tak, ako má Slovensko svoje Vysoké Tatry, tak má Slovinsko svoje Julské Alpy. viac »

Perla v srdci katalánskych Pyrenejí

Národný park Aiguestortes y
20.09.2012

ŠPANIELSKO - Katalánsko sa môže pochváliť nejedným skvostom hodným návštevy tejto krajiny. No jedinou perlou je v Pyrenejách Národný park Aiguestortes y Estany de Saint Maurici. V preklade z katalánčiny to znamená Národný park točitej rieky a jazera Svätého Mórica. viac »

Bavorské Alpy bez výstroje

Bavorské Alpy, Nemecko
06.09.2012

NEMECKO - Zugspitze je najvyšší vrch Nemecka nachádzajúci sa v Bavorsku v Bavorských Alpách v časti Wettersteingebirge na hraniciach s Rakúskom. Je vysoký 2 962 metrov. Kto má rád adrenalín a turistiku, určite si príde na svoje. viac »

Plitvické jazerá, unikátne krasové jazerá v Chorvátsku

Plitvické jazerá, Chorvátsko
06.09.2012

CHORVÁTSKO - Vyberte sa na dovolenku do obľúbeného Chorvátska a nevynechajte tam návštevu Plitvických jazier. Práve letné mesiace a tzv. babie leto sú najlepším obdobím na prechádzku týmto parkom, pretože zeleň a krásna čistá modro-zelená voda spojená s lúčmi slnka tomu dodávajú nadpozemskú atmosféru. viac »

Turistika a cyklistika - najlepšie aktivity v talianskych Dolomitoch

Dolomity, Taliansko
03.09.2012

TALIANSKO - Dedinka Obereggen v talianskych Dolomitoch poskytuje nádherné scenérie, ktoré môžete objavovať, pokiaľ sa sem vyberiete na dovolenku. Okolie je vhodné aj na turistiku, cyklistiku, prechádzky. viac »

Julské Alpy v Slovinsku, neobjavený šperk Európy

jazero Jasná, Slovinsko
30.08.2012

SLOVINSKO - Dedinka Mojstrana leží priamo pod vrcholmi Julských Álp, asi 12 km od svetoznámeho lyžiarskeho a turistického strediska Kranjska Gora a najvyššieho vrcholu Triglavu. Neďaleko od Mojstrany je jazero Bled s malým ostrovčekom v jeho strede a odtiaľ niekoľko kilometrov najväčšie jazero Slovinska Bohinj s možnosťou kúpania, člnkovania a kajakingu. Super dovolenka nielen pre horolezcov, ale aj rodiny s malými deťmi a partie. viac »


Piatok, 23. apríl. 2021. Meniny má Vojtech.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa