ZOO, národné parky, záhrady Európy

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 |

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Viac článkov

Do chorvátskeho národného parku Krka

Pohľad na jedno z
25.01.2012

Do Chorvátska sa nemusíte vybrať len na dovolenku k moru, ale aj za prírodnými zaujímavosťami. Medzi ne patrí napríklad Národný park Krka, kde môžete objavovať nádhernú flóru aj faunu. Je tu dokonca povolené aj kúpanie pod vodopádom, priamo v rieke Krka, kde sa môžete "čvachtať" od rána do večera. Ten, komu by sa málilo vidieť túto nádheru "len" zo súše, môže sa rozhodnúť aj pre plavbu loďou. viac »

V krajine sobov - Národný park Dovrefjell - Sunndalsfjella

chata Reinheim
21.01.2012

NÓRSKO - Keď prechádzate Nórskom po trase Oslo - Trondheim, približne sto kilometrov pred Trondheimom určite cestou uvidíte autá pristavené popri ceste a ľudí, ktorí blízko fotia voľne pasúce sa pižmone. To je neklamným znakom, že sa nachádzate kúsok od Národného parku Dovrefjell - Sunndalsfjella. Tento park je domovom mnohých pre Stredoeurópana exotických živočíchov. Opradený povesťami o dlhých cestách divočinou. Skutočne, Dovrejské oblé vrcholky hôr sú neklamným znakom starej krajiny a nespútanosti divočiny sa v nej nachádzajúcej. viac »

Na safari sa dá ísť i v Európe

Veľká Británia
05.01.2012

VEĽKÁ BRITÁNIA - Máte radi zoo, ale chceli by ste radšej vidieť africké zvieratá voľne sa pohybujúce v prírode? Fascinujú vás slony, šelmy v tesnej blízkosti a nielen za mrežami v zoo? Ak sa práve nechystáte do Afriky, máte menší rozpočet alebo sa vám nechce cestovať niekoľko hodín lietadlom za podobným dobrodružstvom, môžete navštíviť safari park aj v niektorých častiach Európy. viac »

Zoologická záhrada vo Viedni

Zoo Viedeň
26.06.2010

RAKÚSKO/ video - Viedenská zoologická záhrada je najstaršou zoologickou záhradou na svete. viac »

Parková oáza Central Garden

Parková oáza Central Garden
30.05.2008

RAKÚSKO - Viedenský Dunajský kanál (Donaukanal) prichádza pred blížiacimi sa futbalovými majstrovstvami Európy s novou atrakciou. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. apríl. 2021. Meniny má Slavomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa