ZOO, národné parky, záhrady Európy

Milovníci kvetov, toto musíte vidieť: Najkrajšie botanické záhrady sveta

26.01.2022 | | Hodnotenie článku: 4.33

Ľudia si vždy dali záležať na svojich záhradách, ktoré boli ich vizitkou. Na rozdiel od domácností, totiž nikdy neušili pozornosti okoloidúcich a susedov. Bola to ich pýcha a možnosť ukázať, aký máte vkus a v prípade žien, akými sú gazdinkami. Zmes štýlov a široké spektrum rastlín ponúka mnoho možností na to, ako si skrášliť svoje príbytky. Tento výber prináša skvosty nášho kontinentu, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návštevách nasledujúcich štátov.

Viac článkov

Do chorvátskeho národného parku Krka

Pohľad na jedno z
25.01.2012

Do Chorvátska sa nemusíte vybrať len na dovolenku k moru, ale aj za prírodnými zaujímavosťami. Medzi ne patrí napríklad Národný park Krka, kde môžete objavovať nádhernú flóru aj faunu. Je tu dokonca povolené aj kúpanie pod vodopádom, priamo v rieke Krka, kde sa môžete "čvachtať" od rána do večera. Ten, komu by sa málilo vidieť túto nádheru "len" zo súše, môže sa rozhodnúť aj pre plavbu loďou. viac »

V krajine sobov - Národný park Dovrefjell - Sunndalsfjella

chata Reinheim
21.01.2012

NÓRSKO - Keď prechádzate Nórskom po trase Oslo - Trondheim, približne sto kilometrov pred Trondheimom určite cestou uvidíte autá pristavené popri ceste a ľudí, ktorí blízko fotia voľne pasúce sa pižmone. To je neklamným znakom, že sa nachádzate kúsok od Národného parku Dovrefjell - Sunndalsfjella. Tento park je domovom mnohých pre Stredoeurópana exotických živočíchov. Opradený povesťami o dlhých cestách divočinou. Skutočne, Dovrejské oblé vrcholky hôr sú neklamným znakom starej krajiny a nespútanosti divočiny sa v nej nachádzajúcej. viac »

Na safari sa dá ísť i v Európe

Veľká Británia
05.01.2012

VEĽKÁ BRITÁNIA - Máte radi zoo, ale chceli by ste radšej vidieť africké zvieratá voľne sa pohybujúce v prírode? Fascinujú vás slony, šelmy v tesnej blízkosti a nielen za mrežami v zoo? Ak sa práve nechystáte do Afriky, máte menší rozpočet alebo sa vám nechce cestovať niekoľko hodín lietadlom za podobným dobrodružstvom, môžete navštíviť safari park aj v niektorých častiach Európy. viac »

Zoologická záhrada vo Viedni

Zoo Viedeň
26.06.2010

RAKÚSKO/ video - Viedenská zoologická záhrada je najstaršou zoologickou záhradou na svete. viac »

Parková oáza Central Garden

Parková oáza Central Garden
30.05.2008

RAKÚSKO - Viedenský Dunajský kanál (Donaukanal) prichádza pred blížiacimi sa futbalovými majstrovstvami Európy s novou atrakciou. viac »


Utorok, 30. máj. 2023. Meniny má Ferdinand.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa