Kostol v Švábovciach - pamiatka stará 750 rokov

Kostol sv. Filipa a
05.01.2019

Kostol Krista kráľa v podtatranskej obci Švábovce stojí približne 750 rokov. Pôvodne bol zasvätený svätému Filipovi a Jakubovi a je datovaný do prvej polovice 13. storočia. Marián Soják v obecnej monografii uvádza, že ide o jednoloďovú stavbu s kvadratickým presbytériom, ktorá bola prvýkrát prestavaná v 14. storočí. viac »

Mohyla M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom

Mohyla Milana Rastislava Štefánika
30.10.2018

Mohyla M. R. Štefánika viac »

FOTO Najkrajšie vily vo Vysokých Tatrách

Vila Ilona v Starom
28.10.2018

Mesto Vysoké Tatry pokračuje v rekonštrukcii kultúrnych pamiatok, ktoré má vo svojom vlastníctve. Po vilách Alica, Flóra, Ilona a čiastočne aj Iskra je cieľom zachrániť park v Tatranskej Lomnici. viac »

Dobrovoľníci ukončili druhú etapu záchrany historického kamenného mosta v Hnúšti

Kamenný most v Hnúšti
25.10.2018

Práca na severnej päte mosta a znovuvybudovanie nábehového múra, ktorý odráža vodu od jeho základov pod mostnú klenbu. To boli hlavné práce, ktoré realizovali dobrovoľníci z občianskeho združenia (OZ) Horná Rimava počas druhej etapy záchranných prác na kamennom jednoklenbovom moste v Hnúšti-Maši v okrese Rimavská Sobota. viac »

Národná kultúrna pamiatka svojsky ožije: V bratislavskej Cvernovke budú kancelárie

Výrobná hala - pradiareň
24.10.2018

V bratislavskom Ružinove sa začína obnova jednej z najvýznamnejších priemyselných pamiatok, z bývalej cvernovej továrne bude Pradiareň 1900. Vo vynovenom objekte budú kancelárie so zachovanou atmosféru spred sto rokov. Obnova je súčasťou projektu spoločnosti YIT Slovakia, ktorá v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne vybuduje novú štvrť ZWIRN. Prví nájomníci by sa podľa plánov mali nasťahovať v druhej polovici roka 2020. viac »


Pondelok, 28. september. 2020. Meniny má Václav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa