Príroda

Slávneho surfistu napadol žralok, teraz sa venuje ich záchrane

12.06.2021 |

Bežná situácia, plávate v mori a zrazu vás napadne žralok. Šok, panika a podľa stavu, v akom sa zo šlamastiky dostanete, posttraumatický stav. Každý bežný smrteľník by sa po napadnutí žralokom obrátil tomuto živočíchovi chrbtom.

Viac článkov

Ekologická katastrofa v Turecku: Morský sliz ohrozuje živočíchy aj rybolov

Morský sliz v Turecku
07.06.2021

Istanbul a ďalšie turecké mestá na pobreží Marmarského mora sužuje sliz, ktorý ohrozuje morské živočíchy a tým aj miestne rybolov. viac »

Skvelá správa: Ekvádor potvrdil objav korytnačky z druhu, ktorý považovali za vyhynutý

Chelonoidis phantasticus
26.05.2021

Genetické testy potvrdili, že korytnačka objavená v roku 2019 na ostrove Fernardina v súostroví Galapágy patrí k druhu Chelonoidis phantasticus, o ktorom sa predpokladalo, že vyhynul pred viac ako sto rokmi. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na utorkové oznámenie ekvádorských úradov. viac »

Smutný príbeh so šťastným koncom: Zraneného výra skalného zachránil mestský policajt

Zraneného výra skalného zachránil
21.05.2021

Po necelých dvoch týždňoch strávených v opatere vo voliére v Starej Turej lieta už výr skalný vo voľnej prírode. O najväčšiu sovu sa staral náčelník Mestskej polície v Starej Turej a sokoliar Ľubomír Málek, ktorý si zranenú sovu zobral do svojej opatery. viac »

Hororový úlovok: Rybe chýbal jazyk, v ústach sa jej ukrýval nechutný votrelec

Parazit v rybe
20.05.2021

Hĺbky morí a oceánov majú mnoho zvláštnych obyvateľov. K tým nechutnejším patrí parazit, ktorý odhryzne jazyk svojmu hostiteľovi a potom žije v jeho ústnej dutine až do konca života. Zvláštnu symbiózu sa podarilo nedávno odfotografovať rybárovi z JAR. viac »

Medveď hnedý: Dokážeme s ním žiť?

Medveď hnedý
16.05.2021

Medveď hnedý je jediný zástupca svojej čeladi, ktorý sa vyskytuje na území Slovenskej republiky. Ide o najväčšiu európsku šelmu a spolu s medveďom ľadovým a medveďom grizzly ide vôbec o najväčšieho suchozemského predátora. V Európe ich žije zhruba 14 000, od západného Španielska po východné Rusko, od severnej Škandinávie po južné Rumunsko a Bulharsko. viac »

Šesťročné dievčatko naháňal žralok: Matka si všetko pokojne nakrúcala na VIDEO

Šesťročné dievčatko naháňal žralok:
07.05.2021

Mal to byť príjemný víkendový pobyt pri mori, zmenil sa však na obrovskú drámu. Do bezprostrednej blízkosti kúpajúcich sa totiž doplával nebezpečný žralok a je zázrak, že nikomu neublížil. Všetko nakrútila na video nič netušiaca matka dievčatka vo vode. viac »

V Tatrách zabili medvedicu s mladým: Bolo to krajné riešenie, tvrdia ochranári

Medveď hnedý testuje novú
04.05.2021

Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR imobilizoval a eutanazoval v noci z nedele (2. 5.) na pondelok dva jedince medveďa hnedého nachádzajúce sa pri kontajneroch na komunálny odpad v meste Vysoké Tatry. Ako TASR informovala hovorkyňa štátnych ochranárov Anna Weissová, usmrtenie medveďov bolo "najkrajnejším riešením". Zásahový tím bude dva zvyšné medvede, ktoré počas zásahu utiekli, naďalej monitorovať. viac »

Obrovský úspech: Českí vedci objavili nový rod žaby z Konga

Vzácna udalosť: Českí vedci
02.05.2021

Tím Václava Gvoždíka objavil nový rod žaby žijúcej v pralesoch stredného Konga. Popis nového rodu žaby v Afrike je veľký úspech, posledný rod bol popísaný pred siedmimi rokmi. Jedná sa tak o významný objav, ktorý je dôležitý najmä pre ochranu miestnych ekosystémov. Terénny výskum, pri ktorom bol zásadný materiál v roku 2018 nazbieraný, bol hradený Národným múzeom. Následný laboratórny výskum potom vznikal primárne v laboratóriách Akadémie vied ČR. viac »

Vyzerá ako had, no nie je ním: Vedci pod vedením slovenského zoológa rozlúskli záhadu

Nový poddruh slepúchovca Pseudopus
01.05.2021

Vedci opísali nový poddruh jaštera z Blízkeho východu. Unikátne slepúchovce si ľudia v oblastiach ich výskytu mýlia s hadmi a nezmyselne ich zabíjajú. Majú pritom viaceré znaky, ktoré ich od hadov jasne odlišujú. Medzinárodná skupina vedcov na čele so zoológom Danielom Jablonskim z Univerzity Komenského v Bratislave publikovala začiatkom apríla štúdiu o slepúchovcoch v časopise Vertebrate Zoology. viac »

Fantastické: Na Slovensku objavili nový vtáčí druh

Kolibiarik iberijský
24.04.2021

Na Slovensku sa dosiaľ potvrdil výskyt 368 druhov vtákov, z toho posledný bol zaznamenaný v utorok, 20. apríla 2021. V Bratislave ho objavili pozorovatelia vtáctva z watching.sk. Takýto husársky kúsok sa naozaj nepodarí každému ornitológovi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 16. jún. 2021. Meniny má Blanka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa